Трапляється, що шукач роботи створив резюме, відправив його у відповідь на вакансію, але ніхто так і не передзвонив. Це може бути, якщо резюме потрапило до системи, яка сканує вхідні резюме перш, ніж вони потрапляють до рекрутера.

Одне із завдань таких систем — сортувати величезну кількість вхідних відгуків на вакансії, які надходять щодня від безлічі претендентів.

Технологія відома як система з управління кандидатами або просто ATS (Applicant Tracking System). Це комп'ютерна програма, до використання вдаються великі рекрутингові компанії або компанії з великою кількістю вакансій і робочих місць.

Людина або команда, що займаються процесом найму, налаштовують ATS фільтри на вхідні резюме, щоб знайти саме ті, які відповідають їхнім вимогам.

В свою чергу, система ATS опрацьовує безліч резюме з багатьох джерел. Всі резюме проходять через систему сканування і алгоритм переглядає текстові ключові слова, а потім групує їх за такими категоріями, як освіта, досвід роботи, контакти, навички тощо.

Резюме з найбільш високим балом, отриманим від ATS, перейдуть на наступний етап відбору кандидатів — перегляд документа рекрутером і, можливо, запрошення на співбесіду.

Для того, щоб вдало пройти через цей автоматизований відбір, слід якісно підготувати резюме, оптимізоване під ці технології. Важливо розуміти, що, незалежно від того, який ви фахівець, вашу кандидатуру можуть зовсім не розглянути саме тому, що ATS система не змогла правильно витягти дані з вашого резюме.

Як же створити адаптоване під технології ATS резюме?

Дуже важливо стежити за вмістом документа. Також не варто нехтувати структурою і читабельністю резюме, щоб системи могли легко зчитати і сортувати інформацію.

Вибираючи тип резюме (функціональний, хронологічний або комбінований) зверніть увагу, що найкраще система працює з двома останніми. Обов”язково використовуйте в резюме ключові слова з опису вакансії. Розподіліть їх по всьому документу, використовуючи в різних розділах, при цьому переконайтеся, що вони написані точно так, як у вакансії.

Що ще варто врахувати: дотримуйтеся простої та зрозумілої структури, спростіть форматування, уникайте використання логотипів, таблиць і різної графіки, так як системи найкраще зчитують простий текст, використовуйте прості списки, пишіть актуальну інформацію, адаптуйте заголовок резюме під назву вакансії (якщо компанії потрібен "Керівник", а у вас написано "Керуючий", це може стати причиною невідповідності резюме  заданим фільтрам), слідкуйте за форматуванням тексту в резюме і дотримуйтеся відступів по краях документа.

Який з файлових форматів (.txt, .pdf, .doc, .rtf і т.д.) потрібно використовувати для резюме? Іноді компанії самі пишуть в оголошенні формат, в якому хочуть отримати резюме. Використовуйте той, який вимагає роботодавець. Якщо ж така інформація відсутня, візьміть на замітку, що більшість ATS працюють або з файлом PDF в форматі .pdf, або з файлом Word в форматі .docx.

Автоматизована система рекрутингу запрограмована на пошук певних слів, тому краще дотримуватися стандартних назв для ваших розділів:

  • Контактна інформація (Контакти)
  • Досвід роботи (Професійний досвід);
  • Навички (Ключові навички)
  • Освіта
  • Досягнення

Постарайтеся не використовувати таблиці в резюме і будьте обережні з колонками.

Використовуючи ці поради, ви можете уникнути стандартних помилок, які виникають при роботі в ATS, але майте на увазі, що після цього ваше резюме буде читати реальна жива людина. Тому ваше має бути привабливим не лише технічно, але і мати презентабельний вигляд в цілому.

Не слід забувати перевірити орфографію і пунктуацію в резюме. Звичайно, рекрутер може побачити помилки в резюме, але гірше те, що навіть дрібна помилка в слові може вплинути на зчитування інформації ATS програмою і важливі, ключові дані можуть бути не помічені. Людина здатна зрозуміти сенс слова з дрібною помилкою, а система цього може не розпізнати.

Перевірте резюме кілька разів перед тим, як відправити його. Ви можете попросити допомоги у своїх близьких і друзів, адже вони зможуть помітити наявність нюансів своїм свіжим поглядом.

Ключове завдання — створити якісне резюме, яке зробить вашу кандидатуру привабливою для роботодавця, тому потрібно мати резюме з нульовою кількістю помилок.

Найкраща порада для тих, хто створює резюме — це адаптувати свій документ під кожну вакансію окремо, використовуючи ключові слова, що її характеризують. Навіть якщо компанія не використовує ATS, вони все одно шукають в резюме важливу для них інформацію.