30 жовтня 2019 року в Черкаському державному бізнес-коледжі група слухачів з числа зареєстрованих безробітних  закінчила навчання на курсах цільового призначення за напрямом «Підприємництво та бізнес-планування». Безробітні громадяни, а тепер уже й майбутні підприємці, враховуючи свої можливості, професійні здібності, особисті інтереси та уподобання, вирішили забезпечити себе роботою шляхом організації власного бізнесу. Для реалізації своїх бізнес-ідей вони отримають одноразову виплату допомоги по безробіттю.

Десять осіб підвищили кваліфікацію  з основ менеджменту, маркетингу, економіки бізнесу та підприємницької діяльності, ознайомилися з законодавством України у сфері підприємницької діяльності, нормативно-правовою базою в галузі реєстрації фізичних осіб – підприємців, соціального страхування, оподаткування, кредитування підприємницької діяльності, земельних відносин, охорони праці та трудового права. Результатом співпраці викладачів та слухачів став успішний захист бізнес-планів щодо організації власної справи.

Майбутні підприємці зможуть тепер реалізувати найсміливіші проєкти, висвітлені в бізнес-планах, зокрема: Мирослава з м. Черкаси представила на тему «Надання правової допомоги у сфері дорожньо-транспортних пригод»,  Богдан з смт. Лисянка «Послуги з ремонту меблів», Сергій з смт Катеринопіль «Відкриття продуктового магазину», Наталія з м. Черкаси «Надання бухгалтерських та консультаційних послуг», Олег з м. Черкаси  «Первинна обробка деревини та відходів виробництва», Олег з Черкаського району «Надання послуг з перевезення вантажів», Петро з Черкаського району «Виробництво та реалізація продукції бджільництва»,  Андрій з м. Черкаси «Відкриття магазину чоловічого взуття», Юрій з м. Кам’янка  «Відкриття пункту з очистки та продажу питної води».

Цікавим виявився проєкт Вікторії з м. Черкаси «Надання послуг із проведення  корекційних занять нейросенсорної стимуляції». В своїй  практиці жінка планує використовувати  метод TOMATIS – сучасний, безпечний та ефективний метод стимуляції головного мозку. Його мета - вдосконалити сприйняття та аналіз сенсорного повідомлення (звуку). 60 років тому французький лікар отоларинголог Альфред Томатіс розробив педагогічний метод, націлений на стимуляцію мозку з підтримкою слухової системи для відтворення можливостей слухання. Він розробив метод Tomatis, тренінг із нейросенсорної слухової стимуляції. Його мета полягає в тому, щоб повторно навчити людину процесу слухання, що покращує здібності до вивчення і освоєння мов, до комунікабельності, збільшує творчий потенціал і позитивно впливає на соціальну поведінку індивідуума. Метод Tomatis допоміг тисячам дітей, які страждають на сприйняття та відтворення інформації, розлади мови, дефіцит концентрації уваги, а також страждають розладами моторно-рухових функцій,  аутизмом. Його відкриття допомогли боротися з депресіями у дорослих, швидше вивчати іноземні мови, подолати труднощі в спілкуванні, дають можливість збільшити  творчий потенціал і працездатність.

Викладач з консультування по розробці бізнес-планів Наталія Кузнецова привітала слухачів із завершальним етапом навчання,  вручила їм  посвідчення та побажала успіхів у відкритті власної справи та вдалого процвітання бізнесу.

Відділ організації профнавчання ОЦЗ