Життя людини досить складне і непередбачуване. Кожен з нас - особистість, яка має власні погляди на життя та принципи. Всі люди наділені певним талантом, головне - знайти і розвинути його. Одним із них є музичний інтелект.

Цей тип інтелекту притаманний дитині, якщо вона:

постійно наспівує або вигадує пісні;

любить повторювати мелодії чи ритми;

цікавиться музичними інструментами;

прекрасно копіює звуки чи інтонації.

Саме музичний інтелект включає перераховані вище схильності. Цей тип мислення важливий для тих, хто хотів би оволодіти такими професіями:

звукооператор;

концертмейстер;

диригент;

музикант;

співак.

Якщо вибір майбутньої професії пов'язаний зі сферою музики, важливо з шкільних років розвивати музичний тип інтелекту.

Пропонуємо для цього кілька вправ.

Гра «Як це звучить?». Тренуйте навичку вгадувати та імітувати звуки від простих до складних. Наприклад, звуки тварин, природи, музичних інструментів.

«Диктофон». Записуйте звуки, голоси, мелодії, ритми на диктофон та заохочуйте дитину їх відтворити голосом чи музичними засобами.

«Дубляж». Озвучуйте фільми чи мультфільми різними голосами, спробуйте додавати також звуки предметів, кроків тощо.

Домашні концерти. Окрім тренування музичних навичок, сімейні заходи такого плану підіймають впевненість у собі та відчуття значущості. Складайте разом концертну програму заздалегідь. Допомагайте готуватись, вивчайте разом пісні, створюйте прості мелодії чи ритми. Ваша дитина буде вам вдячна.

Відвідайте музей музичних інструментів. У подібних закладах можна не тільки дізнатись щось нове та дивовижне про інструменти, а й спробувати на деяких пограти.

Вчені вважають, що музичні вміння нерідко пов’язані з математичним мисленням. Відомо, що музика має цілком доказове математичне підґрунтя. Можливо, тому ці два напрями інтелектуальної діяльності вважаються суміжними.