Обираючи професію, щонайперше, варто визначити, які нахили проявилися під час навчання в школі, які таланти відкрилися, чи вдається  згуртувати людей та поставити правильно  завдання для колективу, чи, можливо,  комфортніше перебувати в ролі виконавця та слідувати  вказівкам іншої людини? А, може, відчуваються здібності «юного винахідника»? Далі потрібно визначити, в яких напрямках професійної діяльності ці схильності і здібності можна реалізувати.

Потім корисно поспілкуватися з представниками цих професій та дізнатися якомога більше нюансів. Важливо дослухатися не тільки до плюсів, але й до мінусів, зрозуміти потенційні проблеми, з якими  неодмінно доведеться мати справу.

Необхідно  визначити подальший план дій: можливо,  ще є час, щоб підтягнути свої навички, виховати якості характеру. Наприклад, піти на курси іноземних мов або креслення, записатися в драматичний гурток чи найняти репетитора з математики.

Серед необхідних кроків - визначення переліку навчальних закладів, де  можна отримати професійну освіту за обраним напрямком, аналіз переваг та недоліків кожного з них, з’ясування  подальших можливостей працевлаштування за спеціальністю.

Зробивши остаточний вибір, не слід звертати з попередньо окресленого шляху та  лякатися труднощів. Корисно порадитися з батьками,  друзями, педагогами, але рішення має бути самостійним.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть визначитися з майбутньою професією та обрати правильний життєвий шлях.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ