Ситуація, яка склалася сьогодні на ринку праці України свідчить про те, що зараз не всі можуть знайти пристойну роботу, а дехто її взагалі втрачає. Саме ці обставини часто спонукають людей до заняття підприємництвом. З метою забезпечення зайнятості, підтримки малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць Черкаська служба зайнятості допомагає безробітним громадянам у відкритті власної справи. Серед тих, хто вирішив започаткувати підприємницьку діяльність за допомогою служби зайнятості, чимало людей із відповідною освітою, великим практичним досвідом, які хочуть працювати на себе чи продовжити і розвинути сімейний бізнес. Але є ініціативні безробітні, які змінюють сферу своєї професійної діяльності і прагнуть реалізувати давні мрії, свої уподобання, перетворити хобі на прибуткове підприємництво.

  На початку квітня поточного року завершили навчання і захистили свої бізнес-плани 8 слухачів, які навчалися за навчальною програмою «Підприємництво та бізнес-планування» на базі Черкаського державного бізнес-коледжу. Під час навчання  майбутні підприємці  мали можливість опанувати не тільки теоретичний блок дисциплін з економіки бізнесу, оподаткування, менеджменту і маркетингу, ознайомитись  з нормативно-правовою базою  в галузі реєстрації фізичних осіб-підприємців, соціального страхування, оподаткування, кредитування підприємницької діяльності, земельних відносин, охорони праці та трудового права, а й набути практичних навичок основ підприємництва, брати  участь у розробці та захисті бізнес-планів. Це допомогло безробітним  чіткіше уявити можливості та кон’юнктуру бізнесу, ресурси, що мають залучатися, кількість і професійно-кваліфікаційні характеристики працівників, які потрібні для здійснення обраної ним діяльності та  є передумовою отримання одночасно всієї суми допомоги з безробіття для відкриття власної справи.

На захисті слухачі курсів  продемонстрували високий рівень підготовки та цікаві бізнес-ідеї у сфері надання послуг з організації вантажних перевезень, надання юридичних, консультаційних послуг з ведення  бухгалтерського обліку  та складання фінансової звітності, пошиття одягу широкого вжитку, відкриття ветеринарної аптеки, масажного салону тощо.  Набуті знання нададуть майбутнім підприємцям впевненості у веденні бізнесу. Успішний захист бізнес-планів – лише перший щабель на шляху їх реалізації, тому важливо продовжувати навчатися, удосконалюватися та розвивати свою справу, адже школа життя – процес нескінченний.

Відділ організації профнавчання ОЦЗ