оп

Здавалося  б, працівники з досвідом роботи та великим багажем знань – мрія кожного роботодавця. Проте сьогодні людям віком від 45 років та старше важко на рівних конкурувати на ринку праці. Вважається, що вони вже не здатні швидко адаптуватись до нових умов, оскільки більшість професій стають автоматизованими та комп’ютеризованими, робочі місця модернізуються, впроваджуються новітні технології, а знання та навички, які були отримані раніше, застарівають, і тому працедавці неохоче беруть на роботу фахівців віком понад 45 років.

Служба зайнятості, починаючи  з 2013 року, пропонує своїм клієнтам таку послугу, як надання ваучерів для здобуття нових професійних навичок у пріоритетних галузях економіки, а також можливість самостійно вибрати форму і місце навчання. Організація роботи з видачі ваучерів здійснюється відповідно до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. №207 (зі змінами).

Корисна інформація та індивідуальні консультації, надані фахівцями Уманського міського центру зайнятості про можливість здобуття додаткової професії, спонукали десять осіб з числа безробітних  пройти перепідготовку за професією «Кухар».

Отримавши ваучер, група майбутніх кухарів проходить професійне навчання в ТОВ «Навчальний центр «Інформаційне забезпечення бізнесу». Після завершення повного курсу навчання вони отримають документ державного зразка про присвоєння робітничої професії з відповідним розрядом.

«Навчатися професії кухаря мріяла давно, але все не було слушного моменту. Тож після навчання відразу візьмусь за реалізацію здобутих знань», - зазначає одна із слухачок навчального центру.

Фахівці центру зайнятості, у свою чергу, висловлюють сподівання, що роботодавці міста вже скоро матимуть змогу поповнити свій персонал кваліфікованими кадрами.

 

Уманський МЦЗ