У сучасному ритмі життя, де дитина починає свою соціалізацію, як правило, з  трьохрічного віку в дитячому садочку, потім школа, коледж або університет, працевлаштування. В таких умовах нещодавні школярі змушені обирати собі майбутню професію. Коли чітко не розумієш свого покликання, критерієм вибору може стати що завгодно: вимоги батьків, низький прохідний бал, бажання навчатися в рідному місці чи навпаки, престижність факультету й навіть відсутність математики в навчальній програмі.

Gap year — це хороша традиція західних студентів не вступати до ЗПТО та ЗВО після школи, а брати свого роду тайм-аут на один рік. Під час цього року майбутні абітурієнти подорожують, займаються самоосвітою, волонтерством, працюють, шукають себе. Насамперед, це можливість самовизначитися. Мається на увазі не тільки вибір майбутньої професії, а система думок, поглядів, цілей на майбутнє. Таким чином, це дозволяє переосмислити вибір майбутньої професії та життєвих цінностей у цілому.

Gap year — це досвід адаптуватися до нових місць, знаходити спільну мову з різними людьми, робити щось суспільно корисне, заробляти перші гроші. Це сотні різних історій, десятки нових знайомих і друзів.