Часто  дитина не може знайти своє місце в житті, бо вчасно не було ефективно розкрито потенціал дитини. Для цього потрібно знати множинні прояви інтелекту, зокрема, міжособистісний тип.

Міжособистісний інтелект - це здатність розуміти й ефективно взаємодіяти з іншими людьми. Він включає в себе ефективні вербальні та невербальні комунікації, можливість швидко помічати відмінності між людьми. Також ці люди мають добре відчувати настрій і темперамент інших.

Молоді люди з розвиненим міжособистісним інтелектом часто стають лідерами серед своїх однолітків, не тому, що вони сильніші, а тому, що з ними цікаво спілкуватися.

Ваша дитина:

має багато друзів;

із задоволенням ходить у гості;

любить спілкуватися;

залюбки об’єднується з іншими дітьми у грі.

У неї розвинутий міжособистісний інтелект, якій є запорукою успіху політиків, дипломатів, директорів, бізнесменів, бізнес-тренерів, менеджерів, ораторів, педагогів.

Пропонуємо вправи для розвитку міжособистісного інтелекту:

Спільний проект. Запропонуйте дитині разом із другом чи друзями пізнавальний проект. Наприклад, улюблені справи об’єднайте певною темою чи обмежте часом: “10 музеїв за 20 днів ”, “5 малюнків за 2 години ”, “7 роботів за тиждень ”, “ Марафон спортивних ігор у дворі ”, тощо.

Анкета+подарунки. Вчіть організовано робити приємні дарунки друзям. Нехай дитина заведе зошит із списком друзів. Там за допомогою запитань з’ясуйте, які вони мають вподобання. Складіть разом календар зі списком можливих подарунків. Допомагайте та мотивуйте дитину дотримуватись добрих намірів.

Вечірки для друзів. Влаштовуйте тематичні зустрічі з друзями. Наприклад, вечір настільних ігор, перегляд мультиків «MARVELL», піжама-паті, фестиваль фільмів «STAR WARS», вечір мексиканської культури тощо. Придумайте до заходів дрес-код, зробіть декор, підберіть атрибути, підготуйте програму.

Публічний виступ. Заохочуйте виступати перед аудиторію. Разом з дитиною виберіть формат: концерт, театральний виступ, презентація власних картин чи колекції роботів, майстер-клас тощо. Важливо позитивно навчатись спілкуванню з публікою.

Інтерв’ю. Допоможіть сформувати цілі інтерв’ю, як фіксувати (письмово, відео, аудіо), кому й які питання ставити. Рекомендуємо брати теми про відносини між людьми: дружба, конфлікти. Їх легко інтегрувати у корисні роздуми: хто такий справжній друг? як запобігати чи вирішувати конфлікти? що найскладніше у дружбі? чи можливо не сваритись? якщо так, то як?