оп

Підвищення конкурентоспроможності працівників на ринку праці відповідно до вимог сучасного виробництва та сфери послуг здійснюється шляхом забезпечення ефективного функціонування та розвитку системи професійного навчання. Служба зайнятості забезпечує сприяння у проведенні професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.

За направленням Уманського міського центру зайнятості в 2018 році підготовку та перепідготовку за професією «Кухар»  пройшли 9 осіб.

Надійним партнером центру зайнятості в цьому напрямку є  навчальний заклад ТОВ «Навчальний центр «Інформаційне забезпечення бізнесу». Надання освітніх послуг в цьому закладі  здійснюється на високому професійному рівні та за професіями, які користуються попитом на ринку праці.  Одним із основних завдань, які ставлять наразі перед собою фахівці навчального закладу -  провадження освітньої діяльності у сфері професійно-технічної освіти за новими професіями, пов’язаними зі  сферою  обслуговування та харчування, в яких є потреба на регіональному ринку праці. Теоретичне навчання майбутні майстри «смачного ремесла» поєднують з практичними навичками,  які набувають  в кафе та ресторанах міста, таких як «Слобода», «Віват», «Дворик», «Фабрикант». Шеф – кухарі цих закладів  визнають  високий рівень підготовки слухачів, адже  під час виробничої практики у роботодавців є можливість  оцінити рівень знань, професійну підготовку, індивідуальні психологічні  якості потенційних працівників. Тому саме на етапі проходження практики більшість  слухачів знаходять собі роботу, а роботодавці - працівників.

20 серпня 2018 року 9 осіб з числа безробітних успішно склали державну кваліфікаційну атестацію та отримали свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації. Вкотре переконуємось, що  професійне навчання необхідне і є однією із складових успішного працевлаштування безробітних.

Відділ організації профнавчання ОЦЗ