оп

Служба зайнятості, починаючи  з 2013 року, пропонує громадянам таку послугу, як надання ваучерів для здобуття нових професійних навичок у пріоритетних галузях економіки. Організація роботи з видачі ваучерів здійснюється відповідно до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. №207 (зі змінами).

Знаючи потреби роботодавців у кваліфікованих робітниках, зокрема і кухарях, 10 осіб віком старше 45 років з числа жителів м. Канева та Канівського району, протягом  2017 року отримали ваучери на навчання для здобуття професії "кухар".

Розпочалося навчання 14 грудня 2017 року на базі ДНЗ "Канівське вище професійне училище". За 6 місяців навчання слухачі освоїли теоретично – практичні знання та оволоділи професійними навичками та вміннями завдяки професіоналізму майстра виробничого навчання Олени Федорової.

12 червня 2018 року в ДНЗ  "Канівське вище професійне училище" відбувся випуск кваліфікованих майбутніх кухарів. Слухачі курсів, які здобували професію за отриманими ваучерами, демонстрували свої знання і вміння, які набули за період навчання. Члени  державної кваліфікаційної комісії із задоволенням відзначили професійність випускників, майстерність та бездоганність у приготуванні кваліфікаційних робіт.

Наталія Тулумбасова - одна із «новоспечених»  кухарів зазначає: "Професія кухаря є однією з найважливіших та цінується у  всьому світі, а професіонали своєї справи можуть знайти роботу не тільки у себе на батьківщині, але і за її межами. Куховарити дуже люблю, відтепер це робити зможу професійно."

Майстер виробничого навчання ДНЗ «Канівське вище професійне училище» Валентина Кудряшова розповідає: "Знання, уміння та навички людини застарівають протягом життя. Значна кількість осіб віком старше 45 років, отримавши професію після школи, не здобувала нову, не підвищувала рівень своєї кваліфікації, тим самим втрачаючи конкурентоспроможність на ринку праці. Завдяки можливості проходження професійного навчання за виданими ваучерами, задоволена не тільки необхідність громадян у підвищенні професіоналізму та компетентності, але й у найближчій перспективі - потреба підприємств у кваліфікованих кадрах."

 

Відділ організації профнавчання ОЦЗ