оп

В усі часи люди користувались одягом, виготовлення якого пов’язано з професією швачки. Вона є однією з найдавніших і одночасно однією з найсучасніших і найнеобхідніших людям професій. Професія «швачка» є затребуваною на  ринку праці,  тому для неї завжди  знайдеться робота, як  на фабриках  і в невеликих приватних фірмах так і в ательє.

 Результатом праці швачки є не тільки одяг, а також і взуття, шкіргалантерейні аксесуари, автомобільні чохли і багато інших речей.

Черкаською обласною службою зайнятості протягом лютого-липня 2018 року на базі ДНЗ «Черкаське вище професійне училище імені Героя Радянського Союзу Г.Ф.Короленка»  організоване професійне навчання 10 безробітних за професією «швачка». Матеріально – технічна база навчального закладу досить потужна: навчальні класи обладнані швейними машинами, необхідними матеріалами, що передбачені тимчасовими нормами для виконання практичних робіт.     

 Провідними навчальними дисциплінами, що вивчалися в процесі оволодіння професією швачки були: «Технологія виготовлення швейних виробів», «Обладнання швейного виробництва», «Матеріалознавство», «Спеціальне малювання», «Основи креслення», «Електротехніка», «Охорона праці» тощо. Під час проходження виробничого навчання на виробництві та виробничої практики  в ТОВ «Фірма «Технокомплекс», ПАТ «Черкаський шовковий комбінат»,  ФОП Н.Онопрієнко,  ТОВ «К’ют Колекшн» майбутні швачки вчились виконувати усі види робіт з пошиву виробів на універсальних машинах відповідно технологічних вимог, перевіряти якість крою, відповідність кольору деталей виробу, якість шва, регулювати частоту строчок та натяг ниток тощо.  

Випускники курсів успішно склали державну кваліфікаційну атестацію, продемонструвавши знання теоретичного матеріалу та  власноруч виготовлені речі під час проходження виробничої практики і отримали свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації за професією «швачка» 2 розряду.

Відділ організації профнавчання ОЦЗ