Підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за відповідними освітньопрофесійними, освітньонауковими, науковими програмами на таких рівнях вищої освіти: початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти; перший (бакалаврський) рівень; другий (магістерський) рівень; третій (освітньонауковий) рівень; науковий рівень.

Практична підготовка здобувачів вищої освіти є обов'язковим компонентом освітньопрофесійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня і має на меті набуття ними професійних навичок та вмінь. Практична підготовка осіб, які навчаються, як правило, здійснюється шляхом проходження ними практики на підприємствах, в установах та організаціях згідно з укладеними договорами.

Основними видами практики  є:

ознайомча – призначена для первинного ознайомлення здобувачів вищої освіти із різними видами практичної діяльності за обраною спеціальністю і покликана сприяти формуванню у них необхідних професійних ціннісних орієнтирів;

навчальна програма проводиться у формі залучення здобувачів вищої освіти до виконання певної роботи за обраною спеціальністю. Навчальна практика дозволяє отримати загальні навички і компетенції з обраного фаху;

стажування або виробнича практика є завершальним етапом навчання і проводиться після опанування теоретичної частини та перед виконанням дипломної роботи (проекту). Мета стажування полягає у підготовці майбутніх спеціалістів до самостійного виконання професійних функцій на певній посаді чи у сфері професійної діяльності. Крім того, під час стажування здобувач вищої освіти збирає фактичний матеріал, необхідний для виконання дипломної роботи.