Цікава і перспективна справа вимагає знань і любові до природи, довкілля, творчого підходу та справжніх дизайнерських якостей.

Сьогодні професія «робітник зеленого будівництва» є затребуваною на ринку праці та дає можливість реалізуватися не лише на підприємствах садово-паркового будівництва, але й займатися підприємницькою діяльністю у цій сфері. Ця професія  дозволяє створити красивий інтер’єр вулиці, парку, бульвару, присадибної ділянки, балкона. Інфраструктура міст урізноманітнюється, з’являються нові зони відпочинку, плануються нові мікрорайони та селища, і це неодмінно потребує кваліфікованих робітників та цікавих творчих ідей.

А для створення цієї краси необхідно отримати знання про рослини, їх біологічні особливості, умови вирощування, про правила оформлення територій нових сучасних об’єктів, про нові напрямки моди в ландшафтному дизайні та декоративно-прикладному мистецтві. 
 Оксана Тимарська, перебуваючи на обліку в Черкаській районній філії  Черкаського обласного центру зайнятості, маючи медичну освіту, вирішила кардинально змінити власне життя. В результаті профдіагностичного тестування у безробітної було виявлено творчі здібності до професії природничого напрямку. Жінка вирішила пройти професійну перепідготовку за професією «робітник зеленого будівництва» на базі Олександрійського навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної  освіти ДСЗ. Теоретичний курс навчання  передбачав вивчення  таких  дисциплін: спецтехнологія, технічне креслення, електротехніка, охорона праці. Виробниче навчання  проходило на базі ДКП «Міське об’єднання парків культури та відпочинку» м. Рівне. Слухачі курсів навчилися якісно і оперативно виконувати роботи під час закладання зелених насаджень, розбивання газонів, скверів і будівництва спортивних майданчиків, а також доглядати за ними в процесі експлуатації, розробляти ландшафтні ескізи, створювати проекти візуалізації озеленення ділянки у форматах 2D (це дозволяє замовнику побачити реалістичне зображення спроектованих рослин, каменів, відсипки тощо на конкретній території) або 3D (тривимірне зображення дає можливість здійснювати віртуальні прогулянки ділянкою та зрозуміти задум ландшафтного дизайнера). Випускники навчилися облаштовувати штучні декоративні водойми, міні-водойми; створювати різні системи поливу - автоматичного, ручного, комбінованого»;  укладати рулонні газони різних видів тощо.

Виробничу практику Оксана проходила у замовника кадрів – роботодавця ФОП  В.Філіпенко, де мала можливість краще оволодіти професійними навичками та зарекомендувати себе на робочому місці.

Оксана Тимарська успішно склала кваліфікаційну атестацію, отримала свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за професією «робітник зеленого будівництва» 3 розряду.

Відділ організації профнавчання ОЦЗ