Щороку, на початку грудня, в Україні та в усьому світі відзначається Міжнародний день інвалідів.
В рамках проведення Всеукраїнської Декади зайнятості для людей з особливими потребами, служба зайнятості спільно з соціальними партнерами та роботодавцями, організовують відповідні заходи, а саме: «круглі столи», ярмарки вакансій, дні відкритих дверей, інформаційно-консультаційні заходи, тематичні семінари, тренінги тощо. Головною метою яких є працевлаштування людей з інвалідністю, інформування їх про послуги служби зайнятості, впровадження інноваційних підходів в діяльності служби зайнятості, зокрема використання відеорезюме, відеопрезентацій вакансій, он-лайн співбесід та комунікацій з безробітними через соціальні мережі. Так, з початку поточного року послугами центрів зайнятості області скористались майже 2 000 осіб з обмеженою працездатністю, з них кожен 4 – працевлаштований, кожен 11 – пройшов професійне навчання за направленням служби зайнятості, кожен 5 – прийняв участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру, 15 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю і поповнили ряди підприємців.
Позитивний приклад успіху одних людей – це поштовх до активних дій інших. Таким зразком можуть слугувати особисті історії людей з інвалідністю. Серед них Григорій Козицький, який після невдалого самостійного пошуку роботи звернувся за допомогою до Уманського районного центру зайнятості. Пройшовши професійне навчання на курсах цільового призначення за професією «оператор котельні», чоловік працевлаштований в Берестівецьку середню школу. «Не дивлячись ні на що, я просто йшов вперед не зупиняючись - розвивався, збагачувався новими знаннями, здобував професійний досвід. Тепер я відчуваю себе потрібним і успішним. Тому переконаний хто шукає роботу, той обов'язково її знаходить», - зауважив Григорій Козицький.
Маючи велике бажання знайти постійну роботу, від якої можна буде отримувати велике задоволення, Олена Пухка, за спеціальністю фінансист, звернулася до Тальнівського районного центру зайнятості. Відвідавши ряд профінформаційний та профконсультаційних заходів жінку працевлаштовано на посаду провідного спеціаліста відділу контролю та документообігу в Тальнівську районну державну адміністрацію.
Звернувшись до Чигиринського районного центру зайнятості у пошуку роботи Валентина Чорноморець відвідала ряд профконсультаційних заходів, успішно пройшла співбесіду у роботодавця та невдовзі працевлаштована на посаду економіста в Чигиринську районну лікарню.
Залучення людей з інвалідністю до тимчасової зайнятості дає можливість встановити нові соціальні контакти, відчути себе повноцінною частиною громади, а в подальшому знайти постійну роботу. Так, за направленням Жашківського районного центру зайнятості, Галину Дремлюк, враховуючи її кваліфікацію та стан здоров’я, тимчасово залучено до громадських робіт з інформування населення про порядок отримання житлових субсидій на комунальні послуги.
Фахівці служби зайнятості докладають максимум зусиль, щоб допомогти у працевлаштуванні людям з особливими потребами та не залишити їх наодинці зі своїми проблемами, і приходять на допомогу тим, хто бажає працювати.