Лише спільна та злагоджена співпраця об’єднаних територіальних громад з сільськими, селищними радами, їх виконавчими органами, службою зайнятості, керівниками підприємств, організацій та установ дозволить підтримувати добробут та процвітання громад.
Саме такі аспекти роботи обговорили за круглим столом міський голова міста Шполи Сергій Кравченко, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Віталій Плетін, в.о. директора Шполянського районного центру зайнятості Ігор Мусюра та начальник відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості Лариса Заскалета.
У ході конструктивного діалогу обумовлено шляхи співпраці зі Шполянською міською об’єднаною територіальною громадою у напрямку реалізації Програми організації та фінансування громадських та інших робіт тимчасового характеру для населення у 2018 році.
Як зазначив в. о. директора центру зайнятості Ігор Мусюра: «Наразі маємо прогресивні результати щодо участі громадян Шполянської міської ОТГ в тимчасовій зайнятості. Так, за минулий рік 126 осіб проявили бажання працювати на громадських роботах з благоустрою території громади, участь у роботах тимчасового характеру взяли 193 безробітних, зокрема 26 осіб займались інформуванням населення у питаннях спрощеної системи оформлення житлових субсидій».
«Підготовлена відповідна Програма, завдяки якій буде здійснюватись фінансування з міського бюджету для осіб, які залучені до виконання громадських робіт», - повідомив міський голова Сергій Кравченко.
«У 2017 році в міському бюджеті було передбачено 125 тис. грн. для виконання таких видів робіт, у 2018 – 100 тис. грн., оскільки дещо збільшилась кількість штатних працівників», -відзначив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Віталій Плетін.
Про графік співпраці міської ОТГ і районного центру зайнятості щодо надання послуг, які пропонує Державна служба зайнятості, розповіла начальник відділу взаємодії з роботодавцями Лариса Заскалета.
Вона повідомила, що в процесі співпраці, служба зайнятості консультуватиме жителів громади щодо послуг, що надаються службою зайнятості, зокрема про перелік актуальних вакансій, умови реєстрації у центрі зайнятості, розмір допомоги по безробіттю тощо.
«Отримати відповіді на ці та інші питання жителі громади зможуть у Шполянському районному центрі зайнятості, а за потреби фахівці надаватимуть відповідні послуги у приміщенні Шполянської міської ради», - констатувала Лариса Заскалета.
У результаті зустрічі місцевої влади і керівництва Шполянської служби зайнятості досягнуто чітких домовленостей про співпрацю щодо спільних дій у сфері сприяння зайнятості населення та створення нових робочих місць на території міської об’єднаної територіальної громади.
Довідково: Шполянська міська об’єднана територіальна громада - географічний центр України. Утворилася 26 січня 2017 року, до її складу увійшло місто Шпола та село Кримки, а 22 серпня приєдналося і село Скотареве. За період січень- грудень 2017 року послугами фахівців Шполянського районного центру зайнятості скористалися 312 громадян, а в 2018 році– 148 жителі громади уже отримали кваліфіковані консультації. За минулий рік місцеві роботодавці об’єднаної територіальної громади подали 912 вакансій до районного центру зайнятості; у 2018 році надійшло 75 актуальних вакансій.
Місцевою владою реалізовується безліч Програм щодо соціально-економічного розвитку громади, зокрема Програма соціального захисту населення, Програма підтримки військовослужбовців, зарахованих для проходження служби в ЗСУ за контрактом та членів їх сімей, Програма розвитку фізичної культури і спорту «Спорт для всіх», Програма благоустрою Шполянської міської об’єднаної територіальної громади та багато інших. Більшість з них розрахована для виконання на 2018-2020 роки.
Шполянський районний центр зайнятості