У сучасному світі професія візажист стала однією з найбільш популярних і затребуваних. Раніше жінки підкреслювали свою красу за допомогою нехитрих косметичних засобів: туші, пудри, тіней та помади. А професійним макіяжем займалися лише гримери, які працювали виключно на кіностудіях. Сьогодні в арсеналі візажиста і стиліста є тисячі видів декоративної косметики, інструментів і процедур, що дозволяють в максимально короткі терміни не тільки замаскувати недоліки і підкреслити всі плюси зовнішності, але і створити клієнту абсолютно новий образ.
Візажист – це перш за все художник, творець, для якого немає законів і кордоні, він створює новий імідж для людини, підкреслює її красу, робить людину привабливою. Адже за зовнішнім виглядом оцінюють людину в цілому: якщо вона охайна, з гарною зачіскою і чудовим макіяжем, то ця людина відразу справить гарне враження на оточуючих. Нанести на обличчя декоративну косметику здатна будь-яка жінка, але зробити це не просто красиво, а так, щоб приховати недоліки і підкреслити переваги, підібрати оригінальний макіяж на всі випадки життя може лише професіонал.
«Професія візажист – це моє покликання. Бути привабливим і вродливим хочеться кожному. От тільки краса – поняття відносне. У кожної людини є свій потенціал краси. Розкрити, а точніше, знайти і підкреслити «родзинку» в людині зможе майстер візажу. Для того, щоб удосконалювати професійну майстерність, потрібно брати участь у конкурсах, знаходити в Інтернеті тематичні сайти і блоги відомих професіоналів. Зараз є попит на дану професію на телебаченні і в творчих колективах, є можливість творчої реалізації в перукарнях, салонах краси, сфері шоу-бізнесу»,- такими думками поділилась Борисенко Альона, колишня безробітна Ватутінської міської філії Черкаського обласного центру зайнятості, яка закінчила професійне навчання за професією «візажист» в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».
Під час вивчення теоретичного матеріалу слухачі курсів засвоїли предмети «візажна справа», вивчали правила підбору декоративної косметики, особливості послідовності зняття і нанесення макіяжу; познайомились зі стилями і видами макіяжу; «матеріалознавство», «санітарія та гігієна», «спеціальний малюнок», «основи пластичної анатомії та фізіології шкіри обличчя» тощо.
Важливо, що навчання в ДНЗ «Одеський ЦПТО ДСЗ» відбувалось у відмінно оснащених кабінетах, до послуг слухачів – сучасне обладнання і необхідні матеріали для роботи. Усі техніки макіяжу відпрацьовувались на матеріалах навчального закладу.
Під час виробничого навчання Альона познайомилась із ведучою каналу «GTV» Сандрою, робила їй макіяж. Винагородою стала участь Альони в дитячому проекті. Чималого досвіду здобула, працюючи в команді зі стилістами та фотографами. Як результат – створення власного портфоліо, в якому зібрані якісні фотографії.
На сьогодні у Альони залишились тільки позитивні враження від навчання, вона має безліч творчих ідей та планів на майбутнє, які буде реалізовувати в своїй професійній діяльності.
Відділ організації профнавчання ОЦЗ