На питання «Хто започатковує власний бізнес на Черкащині?», «Як реалізувати власні підприємницькі ідеї за сприяння служби зайнятості» на ці та ряд інших питань надала відповідь заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна у коментарях журналісту обласного телебачення Філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція».
«Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється службою зайнятості у разі відсутності на місцевому ринку праці підходящої роботи. Згідно з вимогами законодавства допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи. Умови та порядок виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності визначені у Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності. Безробітним, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їх бажанням, допомога по безробіттю може виплачуватись одноразово для організації підприємництва», - прокоментувала Марина Сорокіна. Окрему увагу вона звернула на те, що організація роботи служби зайнятості щодо сприяння безробітним у відкритті власної справи шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово передбачає певну послідовність надання соціальних послуг безробітним, які виявили сприятливі для підприємництва особисті якості, що знаходить своє відображення у формах та методах роботи фахівців служби зайнятості.
З початку 2018 року за сприяння служби зайнятості Черкащини започаткували власну справу 36 осіб у сферах: права, інформаційних послуг, торгівлі продуктами харчування, комп’ютерним устаткуванням, фармацевтичними товарами, розведення свійських тварин, бухгалтерського обліку, виробництва верхнього одягу, надання перукарських послуг, проведення електромонтажних робіт, стоматологічної практики, лісопильного виробництва, туризму тощо.
У рамках підготовки відповідних телепрограм Марина Сорокіна під час інтерв’ю звернула увагу на надання послуг служби зайнятості у започаткуванні власної справи, зокрема людям з обмеженими можливостями та внутрішньо переміщеними особами.
Заступник директора відзначила, що протягом І півріччя 2018 року послуги обласної служби зайнятості отримували 1,6 тис. безробітних людей з обмеженими можливостями, з них працевлаштовано – 381 особу, на нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю єдиного соціального внеску – 7 осіб, шляхом надання одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи – 9 осіб.
Також вона наголосила, що за відповідний період до обласної служби зайнятості звернулися за допомогою у пошуку роботи 228 внутрішньо переміщених осіб, які отримали довідку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», з них 202 особи мали статус безробітного. Водночас за сприяння служби працевлаштовано 50 внутрішньо переміщених осіб, з них 1 особа з м. Черкаси отримала одноразово допомогу по безробіттю для відкриття власної справи.
Окрему увагу Марина Сорокіна звернула на перелік необхідних документів для започаткування власного бізнесу.
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ