У наш час професія візажиста досить популярна. Талановиті фахівці користуються неабияким попитом. Важливий захід, весілля, ефір, фотосесія вже не обходяться без їхньої допомоги.
Опис професії. Професія візажиста полягає в тому, щоб за допомогою косметики підкреслити переваги та скорегувати недоліки. Застосувати будь-який варіант макіяжу для будь-якого типу обличчя – ось завдання візажиста, якого також називають make-up artist, "художник з косметики".
Споріднені професії. Новий напрям в цій галузі - візажист-стиліст. Його завдання, щоб макіяж не тільки підходив клієнту, його стилю і ситуації, але й відповідав тенденції моди, тобто «був у тренді». Ще один різновид - візажист-косметолог, більш поглиблено розбирається в типах шкіри і косметиці.
Знання та навички. Візажист повинен орієнтуватися в типах зовнішності, розрізняти типи шкіри, знати різновиди макіяжу (денний, вечірній, весільний і т.д.) і правила його нанесення, розумітися на сучасних тенденціях у галузях візажу та моди, вміти корегувати зовнішність, знати основи кольорометрії, особливості косметики різних виробників, вміти користуватися професійним інвентарем. Окрім того, візажист повинен вміти надавати рекомендації з підбору зачіски та макіяжу.
Особисті якості. Художній смак, розвинене просторове і образне мислення, акуратність, емоційна стійкість, товариськість, доброзичливість.
Медичні протипоказання. Робота не рекомендується людям з вадами опорно-рухового апарату, людям з низькими показниками зору, дальтонізмом, алергічними захворюваннями, порушеннями психіки.
Робоче місце. Візажисти працюють в салонах краси, будинках моди (готують демонстраторів одягу до виходу на подіум), на телебаченні (як гримери). Такий фахівець може працювати і в приватному секторі.
Якщо ви вирішили обрати професію візажиста – не залишайте без уваги і свій зовнішній вигляд, адже це ваша візитна картка, як і перукаря, стиліста. У цих професіях важливо на своєму прикладі довести на що ви здатні. Все у ваших руках!