Днями на Черкащині, на базі автомобільного заводу «Богдан», відбувся масштабний міжнародний економічний форум. Метою заходу було обговорення між представники місцевої влади та українських і закордонних компаній наявного вітчизняного та іноземного досвіду, напрацювання конкретних механізмів залучення інвестицій в регіон. Від служби зайнятості участь у бізнес-заході взяв директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.
«Наш форум – це майданчик для людей, які звикли діяти та генерувати. Головний меседж цьогорічного форуму: «Майстерно творимо майбутнє ЗАРАЗ. Майстерно творимо майбутнє зараз РАЗОМ. Тому що ми зможемо будувати успішне майбутнє лише тоді, коли об’єднаємо людей, які хочуть змінювати нашу державу на краще. Адже для того, щоб бізнес розвивався, потрібно ставати конкурентоздатними, ризикувати, модернізуватися і, можливо, розвернутися на 180 градусів, тобто перезавантажитися. І зараз саме час! Час робити бізнес, експортувати, інвестувати та розвиватися ЗАРАЗ!», - виступив з вітальним словом голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко. Він відзначив, що на Черкащині за останні кілька років освоєно понад 20 млрд. грн. капітальних інвестицій.
У рамках заходу діяли панельні дискусії в яких взяли участь представники місцевої влади та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Офісу реформ Кабінету Міністрів України, Німецько-Українського Фонду, проекту GIZ „Fit for partnership with Germany“, Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, Посольства КНР в Україні, Фонду K.FUND, Української Бізнес Асоціації тощо. До дискусій долучилися українські та закордонні керівники підприємств, банкіри, радники, експерти, які поділилися власним досвідом. На форумі потенційним інвесторам демонстрували, чому варто розпочинати бізнес на Черкащині. Водночас всі спільно відпрацьовували механізми задля покращення інвестиційного клімату в області та її розвитку.
Водночас під час форуму діяла бізнес-майстерня для керівників та топ менеджерів підприємств „Як знайти бізнес-партнера у Німеччині?“ від проекту GIZ „Fit for Partnership with Germany“. Після бізнес-майстерні всі бажаючі учасники мали можливість пройти співбесіду на безкоштовне стажування в Німеччині.
Про те, що влада та бізнес все активніше почали співпрацювати, а в регіоні простежується тенденція до нарощування ділових відносин, яка зберігається упродовж останніх кількох років, наголосив власник підприємства-переселенця «Chemical Elements Ukraine» В’ячеслав Леоненко. «Зустрічаючись з представниками влади, цікавими експертами, фахівцями міністерств, гостями з інших регіонів країни починаєш відчувати себе частиною великого процесу, вибудовуєш розуміння, куди рухатися і що робити надалі. Це дозволяє вибудовувати все ґрунтовніші діалоги у форматі «влада-бізнес», - відзначив підприємець.
Також під час форуму відбулися ділові зустрічі і директора обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка з керівниками найуспішніших підприємств Черкащини. Під час обговорення мова йшла про сучасні тенденції на ринку праці регіону, фінансову підтримку з боку служби зайнятості при створенні нових робочих місць. «Співпраця роботодавців і служби зайнятості є одним із головних пріоритетів реалізації державної політики зайнятості. У сучасних умовах це передбачає сприяння забезпеченню ефективної зайнятості населення шляхом створення нових робочих місць та належних умов для розвитку підприємництва, запобігання безробіттю», - підкреслив Григорій Дендемарченко.
Серед спікерів цьогорічного форуму – керівний партнер Unit City Дмитро Єрьомін, виконавчий директор в Україні Канадсько-Української торгової палати, координатор проекту CUTIS Емма Турос, голова ради директорів компанії «Ефективні інвестиції» Ігор Ліскі, засновник та керівник ТОВ «АГРО Плюс 2006» Томас Бруннер тощо.
На форумі було проведено чотири панельні дискусії: «Робимо бізнес now: сьогодні і завтра», «Експортуємо now: нові можливості», «Інвестуємо now: чому саме зараз?» та «Промисловість now: перезавантаження». Опісля дискусій відбулися B2B зустрічі.
«Для нас важливо не тільки розвивати інфраструктуру, а й інвестувати в людей, розвивати підприємництво. Малий підприємець сьогодні – це, можливо, великий промисловець через 5-10 років. Тому ми започаткували низку проектів, серед яких – Школа підприємництва. Усе це є нашою Стратегією-2020, яку ми розробляли спільно з бізнесом, науковцями та громадами. І ми послідовно її реалізуємо», - підсумував очільник області Юрій Ткаченко.
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ