23.05.2019 | 14:40

Найближчим часом місто Черкаси може стати четвертим в Україні поряд з Чернівцями, Івано-Франківськом та Вінницею, де запрацює завод з виробництва автозапчастин.

Уже декілька днів поспіль на Черкащині з робочим візитом перебувають представники міжнародної компанії APTIV PLC, що є однією із найбільших у світі виробників автомобільних комплектуючих.

Перша зустріч представників міжнародної компанії відбулась з очільником області Олександром Вельбівцем та представниками профільних департаментів обласної державної адміністрації. В обговоренні планів на перспективу щодо створення нового виробництва в місті Черкаси взяв участь директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Наступна робоча зустріч іноземних інвесторів відбулася у Черкаському міському центрі зайнятості за участю директора Черкаського обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка, його заступника Марини Сорокіної, директора Черкаського міського центру зайнятості Оксани Щербак, заступника начальника відділу Головного управління статистики в області Алли Бабич, начальників відділів та працівників Черкаського обласного та міського центрів зайнятості, а також місцевих роботодавців.

 «Компанія APTIV співпрацює із знаними автомобільними марками  Renaut, Fiat, Porshe, Audi та ін. Наша мета - дослідження можливостей  розширення своєї присутності на ринку праці України, зокрема, й за рахунок розміщення своїх виробничих потужностей у Черкасах. На цей час розглядається питання щодо визначення технічної та організаційної можливості створення підприємства з випуску автокомпонентів з орієнтовною кількістю до 2000 робочих місць на площах державного підприємства «АСЗ № 2» АТ «АК «Богдан Моторс», - зазначив  керівник відділу передових операцій ЕМЕА компанії APTIV Луїс Фігейредо.

Захід проходив під головуванням керівника обласної служби зайнятості Григорія Дендемарченка. «Ми зацікавлені у співпраці з іноземними інвесторами, що сприятиме підвищенню рівня економіки, інфраструктури регіону, і звісно, створенню нових робочих місць. У складі обласної служби зайнятості налічується 23 філії та центри зайнятості, що забезпечує надання якісних соціальних послуг людям, які шукають роботу та роботодавцям, які планують укомплектувати свій штат персоналом».

У ході обговорення були висвітлені ключові питання щодо стану ринку праці на Черкащині, професійного складу безробітних громадян, які офіційно зареєстровані в обласній службі зайнятості, рівня заробітної плати в регіоні та сучасних підходів фахівців служби зайнятості за принципами рекрутингу при підборі персоналу для роботодавців.

За словами Марини Сорокіної, успіх в працевлаштуванні пошукачів роботи напряму залежить від тісної співпраці з роботодавцями та якості вакансій, що вони пропонують. Так, протягом січня-квітня поточного року 842 роботодавця області поінформували про наявність 15 896 вакансій.

Також заступника директора звернула увагу присутніх на професійний склад безробітних громадян, які офіційно зареєстровані в обласній службі зайнятості, що дало можливість потенційним роботодавцям оцінити ситуацію попиту і пропозиції робочої сили та трудового потенціалу на Черкащині.

У ході спілкування директор обласної служби зайнятості звернувся до HR-менеджера компанії APTIV Барбари Берен, відзначивши, що: «Для успішного укомплектування вакансій, заявлених компанією, необхідно створити не лише належні умови праці, але й забезпечити достойний рівень заробітної плати. Маємо багато прикладів діяльності роботодавців в регіоні, які виплачують заробітну плату стабільно і досить високого рівня, забезпечують повний соціальний пакет, в результаті чого плинність кадрів на цих підприємствах відсутня: люди працюють стабільно і не змінюють місця роботи. Водночас, підприємство забезпечено кваліфікованими та досвідченими кадрами, робота на таких підприємствах користується престижністю серед населення, а роботодавець є конкурентоспроможним серед інших».

Під час виступу директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак відмітила, що: «Черкаський міський центр зайнятості, у разі потреби, готовий сприяти укомплектуванню вакансій та якісному підбору необхідних працівників.  Варто відмітити, що саме рівень заробітної плати є головним показником укомплектування вакансій. Серед  можливих варіантів зайнятості, роботодавець має змогу обрати, як постійне, так і тимчасове працевлаштування робітників. На цей час ми маємо змогу презентувати перелік резюме пошукачів роботи, які можуть працювати на виробництві відповідного напрямку діяльності».

У контексті розгляду можливих шляхів співпраці аналізувалось питання щодо можливих каналів комунікації та донесення оперативної інформації населенню щодо пропозицій роботи.

У свою чергу, начальник відділу рекрутингу Надія Кіндик розповіла про позитивні результати співпраці з роботодавцями, що засновані на інноваційних підходах: «Ми постійно співпрацюємо з роботодавцями та пошукачами роботи, ознайомлюючи їх з послугами рекрутингу. Складаємо тексти оголошень про вакансії, розміщуємо інформацію на інтернет-ресурсах, аналізуємо професійні якості шукачів роботи, презентуємо кандидатів роботодавцю, організовуємо зустрічі з претендентами та узгоджуємо дату проходження співбесіди. Кожен клієнт отримує інформацію про: характер, режим, умови праці на підприємстві, кваліфікаційні та психологічні вимоги, пред'явлені роботодавцем, а також ознайомлюється з програмами матеріального заохочення від роботодавців. Для прискорення та успішного пошуку претендентів, застосовуються відеорезюме, відеовакансії та Skype-співбесіди».

Місцеві представники  роботодавців – Олена Зайцева (ТОВ «Черкасиплазма») та  Ігор Трубенко (ТОВ «Віко-Меблі») підтвердили слова Надії Кіндик та поділилися власним досвідом співпраці з службою зайнятості. У своїх виступах вони наголосили на ряді переваг, що отримує роботодавець, користуючись послугами служби зайнятості. Зокрема, Ігор Трубенко звернув увагу на можливості безоплатного навчання потенційних працівників безпосередньо на робочому місці, оперативному підборі персоналу, компенсації Єдиного соціального внеску за кожне новостворене робоче місце тощо.

Черкащину інвестор розглядає як пріоритетну для свого нового проекту. На цей час представники компанії вивчають особливості місцевого ринку праці та рівень зайнятості населення регіону.

 

Довідково: компанія APTIV працює в 45 країнах світу, налічує 150 тис. працівників, з яких 17 тисяч – інженери. Компанія спеціалізується на електричних системах автомобілів, включаючи конвектори, кабельні системи, електричні центри та гібридні системи розподілу високої напруги та безпеки, а також автомобільну електроніку і системи безпеки, програмні та сенсорні системи, обчислювальні платформи, інформаційно-розважальні системи та системи зв'язку тощо. Особливу увагу компанія приділяє інноваційній діяльності.

В Україні компанія APTIV розпочала працювати в 2007 році – відкривши завод в м. Івано-Франківську. У 2015 році було відкрито завод у м. Чернівці, а в 2017 році розпочав працювати завод у м. Вінниця.

Як повідомляє Головне управління статистики в області, середній рівень заробітної плати в регіоні у I кварталі 2019 року становив 7 992 грн.

За розміром заробітної плати Черкаська область посідає 15 місце серед регіонів України. До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці відносяться виробництва хімічних речовин, автотранспортних засобів, фармацевтичних препаратів та ін. Водночас, значно меншою була заробітна плата працівників підприємств з виробництва електричного устаткування та текстильного виробництва, а також виготовлення одягу, виробів зі шкіри тощо.

За даними Черкаського обласного центру зайнятості - за останні чотири роки ринок праці регіону демонструє певну стабільність. Якщо оперувати даними Міжнародної організації праці щодо повного обстеження ринку праці, то у 2018 році чисельність зайнятого населення регіону зросла більше ніж на 7 тисяч осіб і становила 524 тисячі громадян. З початку 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористалися майже 29 тисяч осіб. Серед клієнтів філій та центрів зайнятості області майже третину становить молодь, більше половини - жінки, 52 % - мешканці сільської місцевості.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ