оп
12.07.2019 | 14:58

З початком літніх канікул профорієнтаційна робота Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості продовжується.

У пришкільному таборі відпочинку загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 3 фахівець районної філії Вікторія Школьна провела змістовний інтерактивний захід для 45 відпочивальників. Вона поінформувала дітей про світ професій наголосивши, що: «У світі нараховується понад 50 тисяч професій. Кожного року деякі з них зникають, натомість з’являються інші. У часи інформаційних технологій все дуже швидко змінюється. Але базові поняття залишаються».

Вікторія Школьна звернула увагу молоді на те, що сучасний класифікатор професій Держстандарту України містить понад 8,3 тис. професій. Хоча мають попит трохи більше, ніж тисяча з них, все одно достатньо важко орієнтуватися у такому величезному світі професій. Тим паче, що, мало не щорічно, з'являються нові професії і зникають старі, стираються межі між багатьма з них, а деякі, навпаки, постійно розділяються. Кожна професія висуває певні вимоги до людини. Одні професії вимагають від людини сили і спритності, інші – переважно розуму і акуратності, ще інші – комунікабельності і стриманості. Деякі професії вимагають від людини практично однакових особливостей і рис характеру. Їх можна об'єднати в групи, які можна представити як свого роду професійні держави зі своїми законами, мовою, населенням, що займають на карті певне положення.

«Наприклад, професії слюсаря з ремонту автомобілів, слюсаря механоскладальних робіт і слюсаря-сантехніка відрізняються тільки з погляду виробничих завдань і умов праці, але ніяк не з погляду висунутих до людини вимог. Тому їх сміливо можна ставити на одне і те ж місце на психологічній карті професій. Тип професії указує на те, з чим людині доводиться мати справу в процесі своєї професійної діяльності, тобто на предмет праці. Предметом праці можуть бути інші люди, техніка, інформація, художні твори або природа», - прокоментувала фахівець.

Діти у жвавій та веселій атмосфері розмірковували над власним професійним вибором, відгадували загадки, брали участь у різноманітних конкурсах.

Тальнівська районна філія ОЦЗ