27.08.2019 | 11:10

Смілянський міськрайонний центр зайнятості співпрацює з роботодавцями району щодо організації та проведення громадських робіт із залученням безробітних громадян. Завдяки проведенню таких видів робіт в населених пунктах підтримується благоустрій та надається ряд послуг для соціально-вразливих категорій населення, а місцеві безробітні мають можливість покращити своє матеріальне становище та в подальшому отримати постійну зайнятість.

Саме влітку відвідувачі міськрайонного центру зайнятості найчастіше запитують про громадські роботи. З метою обізнаності громадян фахівці міськрайонного центру надають роз’яснення.

З якою метою організовуються громадські роботи?

Громадські роботи - це суспільно корисний вид праці, за який робітники отримують оплату.

Громадські роботи організовуються для:

  • додаткового стимулювання мотивації до праці;
  • матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб.

Хто організовує громадські роботи?

  • місцеві державні адміністрації;
  • виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад;
  • служба зайнятості.

Для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб, роботодавцями організовуються тимчасові роботи строком до шести місяців. Для організації таких видів робіт тимчасового характеру не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії.

Порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру затверджує Кабінет Міністрів України.

Види громадських робіт визначаються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за такими критеріями:

1) мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії;

2) можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;

3) мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону;

4) надають можливість тимчасового працевлаштування безробітних на роботи, що не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.

Хто фінансує громадські роботи?

Фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

У разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Які переваги передбачені для тих, хто виконує громадські роботи?

  1. Укладаються строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця. Тривалість такого договору сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.
  2. На осіб, які беруть участь у громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені, зокрема, законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  3. Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати, та відповідно до положень угоди.
  4. Безробітним, які брали участь у виконанні громадських або інших робіт тимчасового характеру, після виконання таких робіт, продовжується виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені законодавством.

Хто може працювати на громадських роботах?

  1. Зареєстровані безробітні.
  2. Працівники, у разі втрати ними частини заробітної плати, внаслідок вимушеного скорочення до 50 відсотків, передбаченої законодавством тривалості робочого часу, у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції мають право без припинення трудових відносин на участь у громадських роботах, у тому числі тих, що оплачуються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, у межах строку зупинення (скорочення) виробництва.

Смілянський міськрайонний центр зайнятості