Під час методичного семінару з питань організації профорієнтаційної роботи, фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості запропонували спектр послуг з професійної орієнтації для дітей у новому навчальному році.

Серед учасників заходу – представники навчальних закладів: методисти, заступники директорів шкіл з виховної роботи, педагоги-організатори.

Фахівець з профорієнтації Олександр Скомкін та заступниця начальниці відділу активної підтримки безробітних Інна Дмитренко наголосили на важливості свідомого вибору професії випускниками шкіл, гімназій та ліцеїв.

Послуги для старшокласників здійснюються в межах «Програми комплексного профорієнтаційного супроводження учнів випускних класів закладів загальної середньої освіти», що включає ряд етапів:

- учням 8-х класів пропонуються такі послуги, як: соціологічне опитування (анкетування) щодо професійних намірів, вступні профорієнтаційні уроки «Перед вибором майбутньої професії» тощо;

- для учнів 9-х класів: психодіагностичне тестування з метою вибору професії (з використанням онлайн ресурсів, зокрема, сервісу «Моя професія: консультаційна мережа»), індивідуальні профконсультації, проведення семінарів;

- для учнів 10-11 класів: онлайн тестування та консультування, індивідуальні профконсультації, проведення семінарів з метою оволодіння навичками коригування власних професійних планів.

Олександр Скомкін та Інна Дмитренко пояснили, що найбільше захвату у дітей викликає проведення професіографічних екскурсій на підприємства та участь у квестах.

«Заклади, у яких можна опанувати робітничі професії, влаштовують цікаві Дні відкритих дверей, під час яких можна побачити захоплюючі майстер-класи від професіоналів. Наприклад, кухарі готують смаколики та пригощають ними відвідувачів», - відзначила Інна Дмитренко.

До того ж фахівці служби зайнятості організовують цікаві інтерактивні івенти для молоді, що допомагають у виборі професії. Це можуть бути змагання, брейн-ринги, тренінги тощо.

У свою чергу, педагоги розповіли про уподобання своїх вихованців, поділилися своїми спостереженнями і напрацюваннями.

Смілянський міськрайонний центр зайнятості