16.09.2019 | 11:50

У третю неділю вересня в Україні відзначався День працівників лісу – професійне свято фахівців лісового господарства, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості.

Один з класиків писав «...Скромна праця лісників створює щастя наступним поколінням».

Професія лісника – одна з найдавніших професій та актуальна на сьогодні  і має два напрямки. Перший – це охорона лісу, його захист від хвороб та шкідників; другий – лісогосподарські роботи з посіву і посадки лісу, догляд за ним, прокладання лісових доріг, осушення території, заготівля і перероблення лісової продукції тощо.

До споріднених професії цієї галузі належать також: помічник лісничого, інженер лісового господарства, інженер лісових культур, інженер з переробки деревини, вальник лісу, майстер лісу, єгер тощо.

Професія лісника вимагає особливих знань, навичок та якостей. Щоб бути затребуваним на ринку праці лісник повинен знати технологію лісовирощування, основи лісової патології і протипожежної профілактики, засоби і методи боротьби з лісовими пожежами, біологію шкідників і хвороб лісу, правила рубок та відпуску лісу.

На Черкащині лісничій справі навчають в Черкаському державному технологічному університеті та Уманському національному університеті  садівництва. 

Спочатку поточного року від роботодавців Черкащини надійшло 338 вакансій працівників галузі лісового господарства, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 324 вакансії. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила три календарні дні.

У переважній більшості вакансії надходили від ДП «Кам'янський лісгосп», ДП «Корсунь-Шевченківський лісгосп», приватних підприємців Романа Фірсенка, Ірини Вдовенко, Надії Перебийніс, Андрія Кривошия та інших.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить 4-8 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ