10.10.2019 | 10:10

Щорічно у жовтні місяці у багатьох країнах лікарі, медичні сестри, акушери, санітари, лаборанти, фельдшери та всі, хто реалізовує себе в галузі медицини, відзначають Міжнародний день лікаря.

Кожна професія висуває певні вимоги до людини, але, тільки праця медика накладає настільки високі та специфічні обов’язки на фахівця, передбачає високу відповідальність за надану ним допомогу пацієнтам. Медичним працівникам люди довіряють найдорожчі скарби – здоров’я і життя, тому саме професія лікаря допомагає зберегти ці скарби.

Державні установи, лікарні та поліклініки, були і залишаються основним місцем роботи для більшості медиків країни. Враховуючи специфіку роботи, популярним варіантом серед медиків є поєднання зайнятості в державній установі і приватній клініці.

З початку 2019 року від роботодавців Черкащини надійшло 119 вакансій лікарів. Найбільш затребуваними серед них є лікар-педіатр, лікар-терапевт, лікар-ортопед-травматолог, сімейний лікар, лікар-стоматолог, лікар-бактеріолог та лікар-анастезіолог. У переважній більшості вакансії надходили від: Черкаського обласного центру служби крові «Черкаси-плазма», Монастрищенської, Маньківської, Корсунь-Шевченківської, Жашківської та Тальнівської центральних районних лікарень, Смілянського дитячого будинку-інтернату, дитячої юнацько-спортивної школи «Олімп» та інших

Що стосується громадян, які шукали роботу на посаді лікаря, то таких цього року налічувалося 162 особи. За сприяння обласної служби зайнятості було укомплектовано 77 вакансій. На цей час на обліку служби зайнятості перебуває 82 безробітних. Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить 5-7 тис. грн.

Довідково:

Серед провідних медичних навчальних закладів України, в яких можна опанувати відповідний фах є: Черкаська медична академія, Національний медичний університет імені О.О. БогомольцяЛьвівський національний медичний університет імені Данила ГалицькогоХарківський національний медичний університетДніпропетровська медична академіяОдеський національний медичний університетВінницький національний медичний університет ім. М.І. ПироговаІвано-франківський національний медичний університет.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ