12.11.2019 | 10:20

Співпраця служби зайнятості із роботодавцями сприяє досягненню спільної мети, а саме - оперативному підбору кадрів на замовлення роботодавців, вирішення проблеми зайнятості населення.

Залученню до співпраці  передує  активна роз'яснювальна робота щодо можливостей  задоволення центром зайнятості потреб роботодавців. Перш за все,  центр зайнятості визначає  коло інтересів роботодавця, кадрові проблеми кожного підприємства, установи, організації та, на підставі здійсненого аналізу, пропонує конкретні послуги,  спрямовані на позитивне розв'язання цих проблем.

За результатами такої інформаційно-роз’яснювальної роботи до Уманського міського центру зайнятості звернулись з метою підтвердження  результатів неформального навчання кухарі закладів освіти міста Алла Черевко (дошкільний навчальний заклад комбінованого типу  «Вербиченька» № 33) та Світлана Веровенко (Уманська загальноосвітня школа № 5), які мають великий досвід роботи, відмінні професійні навики та вміння, але  у них відсутній документ  про отриману професію.

Здавалося б, працівники з великим досвідом роботи та життєвим багажем – мрія кожного роботодавця. Проте, сьогодні людям без документа про освіту важко на рівних конкурувати на ринку праці. Відповідно до ст. 6 п.5 Закону України «Про професійний розвиток працівників» в Україні визначено термін «неформальне професійне навчання працівників».

Неформальне професійне навчання – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

Всі особи, які працювали на підприємстві та оволоділи певними професійними навичками, але не мали при цьому документального підтвердження, мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка.

Отримавши фахову консультацію в центрі зайнятості, зваживши всі «за» та «проти», Алла та Світлана  обрали навчальний заклад «Київське вище професійне училище № 33», заповнили анкету самооцінювання та, за поданою заявою, отримали направлення на навчання. Процедура підтвердження проходила в два етапи: оцінювання анкети та тестування, практично-екзаменаційна робота (приготування страв). Кваліфікаційна комісія уважно слідкувала за процесом організації робочого місця, розрахунками та підготовкою сировини, обладнання, посуду, інвентаря, інструменту. Також велика увага зосереджувалась на дотриманні технологічного процесу приготування страв, правил особистої гігієни та санітарних умов. Після успішного складання іспитів наші кухарі отримали свідоцтво державного зразка про присвоєння їм робітничої кваліфікації за професією «кухар» 3-го розряду. Через рік, за бажанням, вони можуть підтвердити підвищення кваліфікації  за даною професією 4-6 розряду.

«Від навчального закладу – тільки позитивні враження: висококваліфіковані викладачі, навчальна кухня оснащена сучасним технічним обладнанням, а відчуття – задоволення та радість від успішного результату», - поділились жінки в центрі зайнятості.

Кухар – сьогодні одна із затребуваних професій у роботодавців. Якщо у вас працює кухар без спеціальної професійної освіти, зверніть увагу, що питання підтвердження його кваліфікації з отриманням документа державного зразка можна вирішити за допомогою cлужби зайнятості.

Додатково:

Фінансування підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб здійснюватися за рахунок власних коштів особи або коштів роботодавця.

Ця послуга цікава для:

осіб, які мають великий досвід роботи за професією, але не проходили попереднє навчання в навчальному закладі та не мають документа державного зразка з присвоєнням робітничої кваліфікації;

осіб, які мають присвоєну кваліфікацію, але з різних причин втратили підтверджувальні документи й бажають їх відновити;

осіб, які мають присвоєну кваліфікацію та відповідні документи, але бажають підвищити розряд.

Підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників здійснюється в Рівненському та Одеському центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, в Київському вищому професійному училищі № 33 за робітничою професією «кухар» 3-6 розрядів.

 

Відділ  організації профнавчання ОЦЗ