21.11.2019 | 12:10

З метою обговорення питання реформування, розвитку й удосконалення системи соціального захисту населення до Черкащини з робочим візитом приїздили заступник Міністра соціальної політики України Олег Коваль спільно з представниками Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України, народними депутатами фракції ПП «Слуга народу» Анатолієм Остапенком та Олегом Арсенюком.

У приміщенні обласної державної адміністрації вони зустрілися з керівниками профільних обласних управлінь, департаментів та служб міста Черкас.

Від Черкаської обласної служби зайнятості участь у засіданні взяв директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

На початку зустрічі Олег Коваль зазначив, що головна мета реформування галузі – доступність та відкритість соціальних послуг у найвіддаленіших куточках нашої країни.

«Соціальна політика не може створюватися в стінах Верховної Ради, тому було прийнято рішення проводити виїзні засідання в регіонах, щоб мати змогу почути думку людей на місцях та отримати змістовний фідбек», - відмітив заступник Міністра.

Зокрема, мова йшла про оптимізацію системи соціального захисту. Він наголосив, що скорочуватимуть лише вакантні посади. У планах – поділ функцій управління соціального захисту на фронт-офіси, що займатимуться лише прийомом документів на одержання громадянами  соціальної допомоги, їхнє оформлення, та бек-офіси, які б безпосередньо обробляли б документи.

Значна увага приділялася розгляду питання підвищення ефективності надання соціальних послуг в умовах децентралізації. Говорилося про те, щоб більше повноважень надати тим органам, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найбільш успішно.

Служба зайнятості, зі свого боку, здійснює активні дії щодо налагодження співпраці з об’єднаними територіальними громадами. На цей час в кожній із 57 об’єднаних територіальних громад області та у населених пунктах, що до них входять, створені місця для прийому та надання послуг громадянам фахівцями обласної служби зайнятості.

Так, з початку 2019 року проведено 1,8 тисячі виїзних заходів на території об’єднаних територіальних громад, у результаті яких майже 7,8 тисяч місцевих жителів вже отримали 14,0 тисяч послуг, 752 особи було працевлаштовано, а 176 осіб взяли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Також, під час засідання народні депутати Анатолій Остапенко та Олег Арсенюк поінформували присутніх про зміни підходів у соціальному напрямку, а саме: їхнє удосконалення й ефективність щодо забезпечення ветеранів та чорнобильців.

Водночас, очільник області Роман Боднар наголосив на ефективній комунікації ініціаторів реформи та населення, яке має відчути її позитивний результат: «Тут важлива комунікація із суспільством та інформування громадян про основні стратегічні концепції реформи. Ймовірно, вона не одразу сприйматиметься, виникатимуть певні питання чи, можливо, непорозуміння. Утім, наше завдання – оперативно реагувати на зауваження громадян, брати їх до уваги та роз’яснювати дискусійні моменти, зокрема, із залученням фахівців Міністерства».

Не залишилося поза увагою обговорення питання вдосконалення трудового законодавства, що передбачало б підвищення рівня соціальної захищеності працівників. Серед основних позицій реформування – напрацювання механізмів, що дозволяли б захистити права працюючих від недобросовісного та упередженого рішення роботодавця про звільнення.

Слід зазначити, що протягом останніх років на ринку праці Черкащини простежується стійка тенденція до зниження рівня безробіття та підвищення рівня зайнятості населення у віці від 15 до 70 років.

Протягом 10-ти місяців 2019 року завдяки збільшенню надходження вакансій та впровадженню нових форм роботи щодо надання послуг населенню та роботодавцям, обласною службою зайнятості були працевлаштовані майже 34 тис. по шукачів роботи.     Варто зазначити, що половина з них були працевлаштовані оперативно, ще до набуття статусу безробітного. Це, в свою чергу, дозволяє  в короткі терміни забезпечити потреби роботодавців у необхідних кадрах та сприяє заощадженню коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України, спрямовуючи їх на активні програми підтримки безробітних та роботодавців, зокрема виплату компенсації єдиного внеску роботодавцям, професійне навчання тощо.

Зокрема, під час обговорення тематики зустрічі зазначено, що для підвищення конкурентоздатності своїх клієнтів на ринку праці, служба зайнятості сприяє в організації їх професійного навчання, що здійснюється, переважно, за робітничими професіями. У січні-жовтні поточного року відповідне навчання проходили понад 6 тисяч безробітних черкащан. Середній рівень тривалості роботи працевлаштованих громадян після закінчення професійного навчання становив 7,9 місяців, в той час, як по Україні цей показник сягав 7,5 місяців.

У подальшому, на основі рекомендацій місцевих спеціалістів профільних напрямків, фахівці міністерства й народні депутати удосконалюватимуть систему в цілому, ефективно її реформуючи.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ