Шукати роботу, не маючи досвіду, наприклад, відразу після закінчення університету – завдання непросте. Але не треба впадати у відчай, адже у вас є безліч інших якостей, що можуть привернути увагу роботодавця – енергія, бажання працювати на результат, готовність опановувати щось нове та здобувати нові знання. Головне, все це правильно піднести роботодавцю.

1. Вкажіть конкретні навички, отримані в університеті

Часто роботодавець не має жодної уяви про те, які знання, отримані вами в університеті, можуть знадобитися в роботі його компанії. Ваше завдання – показати йому це, написавши в резюме. Підкресліть окремі навички, отримані в університеті, співставте їх з вимогами роботодавця та пропишіть в резюме. Наприклад, якщо під час навчання вам доводилось працювати з великими обсягами статистичної інформації – вкажіть це, як свою компетенцію. Гарно опанували навички публічних виступів – ще один плюс для багатьох посад. Вказавши в резюме практичні вміння, отримані в університеті, ви відразу продемонструєте роботодавцю всі ваші переваги, як потенційного кандидата на посаду.

2. Продемонструйте готовність до навчання

Вашою безумовною перевагою на фоні інших, більш досвідчених кандидатів, може стати готовність навчатися і розвивати нові навички, необхідні компанії. Вкажіть це в резюме, підкріпивши прикладами. Зазначте, наприклад, які додаткові курси, тренінги, програми обміну, стажування ви проходили під час навчання. Також слід відмітити, які конкретно навички ви здобули за цей період.

3. Підкресліть вашу активну позицію

Зазначте в резюме будь-яку додаткову діяльність, де ви приймали участь під час навчання. Це може бути організація фестивалю, волонтерська діяльність, участь у великих конференціях чи дискусіях. Головне, не переборщити. Не варто перелічувати всі студентські конференції, що проходили у вашому навчальному закладі. Подумайте, що саме може вразити вашого роботодавця та стати вашою справжньою заслугою.

4. Мови

Вільне володіння іноземною мовою практично в будь-якій професії – величезний плюс в резюме. При цьому знання мови, як правило, не тільки позитивно впливає на рішення про прийом на роботу, але і в деяких випадках позначається на стартовій заробітній платі. Не забувайте писати в резюме про ті мови, які ви знаєте на початковому рівні. Навіть базові знання (наприклад, якщо в університеті у вас викладали дві мови або ви пройшли додаткові курси) додасть вашому резюме ваги.

5. Супровідний лист

В ситуації, коли досвіду роботи недостатньо, саме супровідний лист – ваш головний помічник. Цей документ має більш особистий характер і в ньому можна більш детально зазначити, що ви активний, відповідальний, мотивований, націлений на результат співробітник. Лаконічно опишіть, чому ця робота важлива для вас, що ви вмієте та в змозі запропонувати компанії. За допомогою листа ви також можете привернути увагу роботодавця до своїх сильних сторін як кандидата.

6. Знайдіть надійну людину для рекомендації

Знайдіть людину, що може дати вам гарні рекомендації. Ці контакти мають бути у вас під рукою. Також варто додати їх до супровідного листа, який ви направите разом з резюме. Подумайте, хто з викладачів чи тренерів, у яких ви проходили додаткові курси, зможе докладно відповісти на питання роботодавця. Не варто вносити до списку рекомендацій своїх родичів чи сусіда по кімнаті.

7. Говоріть з роботодавцем на одній мові

Адаптуйте своє резюме під конкретного роботодавця. Це, звісно, займе більше часу, але збільшить ваші шанси на успіх. Вивчіть список вимог роботодавця та співставте його зі своїми навичками. Сконцентруйтеся на тому, щоб не просто розкрити свої сильні сторони, але й продемонструвати ті риси, які шукає в кандидаті роботодавець. У більшості випадків вам не потрібно буде переписувати резюме повністю. Однак все ж варто змістити акценти, уточнити деякі моменти, додати ключові слова – основні терміни, якими користується роботодавець, формулюючи вимоги до вакансії.