05.12.2019 | 11:00

Ми часто стаємо свідками того, як наші клієнти, відчувши на собі всю гіркоту життя з інвалідністю, започатковують власну справу, що покликана допомагати і розвивати таланти тих, хто цього найбільш потребує – дітей. Таким прикладом слугує історія Вікторії Блощаневич, яка надихає на світлі почуття та добрі вчинки.

Упродовж останнього століття у світі визначилась тенденція до збільшення кількості дітей з вадами фізичного і психічного розвитку, інакше кажучи, з особливими потребами.

Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, лише 20 % новонароджених дітей умовно вважаються здоровими, інші – або страждають порушеннями психофізичного розвитку, або перебувають у стані між здоров’ям і хворобою. Аналогічна ситуація є характерною і для України: кількість дітей, які потребують колекційного навчання, неухильно зростає.

Проблемою є й отримання освіти дітьми з означеними порушеннями, адже порушено умови їх успішної соціалізації та забезпечення повноцінної участі в суспільному житті.

Вчасне педагогічне втручання та проведення корекції з метою подолання відхилень та труднощів забезпечить у подальшому гармонійний розвиток особистості.

Такої думки і Вікторія Блощаневич з м. Черкас. Вона виховує власну дитину з інвалідністю, яка потребує систематичного лікування.

Працюючи у відділі освіти Черкаської районної державної адміністрації, жінка здобула досвід роботи в організації навчання дітей із особливостями розвитку.

Оцінюючи власну реальну потребу та маючи прагнення допомогти родинам, де є дітки з особливими потребами, жінка залишила державну службу та звернулася до Черкаського міського центру зайнятості за допомогою.

У міському центрі зайнятості Вікторії допомогли визначити її особистісні характеристики та лідерські якості, що і стало поштовхом для реалізації задуму щодо створення кабінету з надання послуг із проведення корекційних занять нейросенсорної стимуляції.

Пройшовши відповідне навчання в Черкаському державному бізнес-коледжі за напрямом «Підприємництво та бізнес-планування», безробітна успішно захистила бізнес-план.

Вікторія провела моніторинг педагогічних методів корекції і виявила, що сталі позиції щодо результативності та спектру застосування має нейросенсорна стимуляція за методом Tomatis. 

«Навчитись методу Tomatis було моєю мрією – заради сина. Зараз я спостерігаю реальні результати  методу Tomatis на ньому. Це сучасний, безпечний та ефективний метод стимуляції головного мозку. Його мета – удосконалити сприйняття та аналіз сенсорного повідомлення (звуку). Цей метод передбачає системність, що відіграє неабияку роль у процесі лікування», - розповідає Вікторія.

Під час проходження корекційних курсів із використанням апаратних методик додатковово використовуються елементи можечковової стимуляції, Атр-терапії, Монтессорі-терапії, кінезіології та інші корекційні програми.

Нейросенсорна слухова стимуляція є дієвим методом допомоги для дітей, які мають проблеми психомоторного розвитку, первазивні порушення розвитку, різні порушення мовлення, концентрації уваги, поведінки, афективні й емоційні розлади, труднощі у навчанні, соціалізації, комунікації тощо.

На сьогодні, Вікторія зареєструвалася, як суб’єкт підприємницької діяльності та отримала одноразово виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. Жінка готується до відкриття власного кабінету та вірить, що зможе допомогти не одній сім’ї  наблизитись до здорового, повноцінного життя.

Черкаський міський центр зайнятості