Розвиток суспільства в усі часи був пов’язаний із впорядкуванням використання землі, яка й тепер залишається основним засобом для існування людства і джерелом суспільного багатства. Потреба встановлювати межі турбувала землевласників із давніх-давен. Цю функцію виконують землевпорядники. Коли з’явилися перші представники цієї професії – достеменно невідомо. Але землевпорядник і нині є професією затребуваною як у селі, так і в місті. У нашій країні професія землевпорядника завжди користувалася пошаною, адже вона присвячена безцінному скарбу України – землі, якій завжди надавалось особливе значення.    

Інженер-землевпорядник може працювати у виробничих, проектних підрозділах управління земельних ресурсів, а також у відповідних організаціях і підприємствах на посадах, які вимагають спеціальної освіти, тобто на посадах геодезиста, топографа, інженера із землевпорядкування, заступника начальника управління, завідувача сектору, керівника бюро, начальника управління.

У його обов’язки входить організація ефективного використання земель, їхня охорона, контроль за дотриманням земельного законодавства. Він складає проекти міжгосподарського і внутрішньогосподарського землевпорядження з економічним обґрунтуванням, веде земельнооблікову документацію, проводить заходи із землевпорядкування, забезпечує безпечне проведення робіт.

Необхідні знання:

основні напрямки розвитку питань землекористування і землевпорядкування;

 основні матеріали у сфері землекористування;

технологія проведення землевпорядних робіт;

устрій геодезичних і аерофотографічних інструментів і приладів;

способи освоєння і поліпшення земель;

системи протиерозійних заходів;

законодавство про охорону природи;

основні засади діловодства та правила ділового етикету.

Технічний прогрес змінює крокву та мензулу на найсучасніші навігаційні прилади, але сутність професії залишається незмінною – раціональне використання найкращих у світі вітчизняних чорноземів, збереження їх для нащадків, надійний захист конституційних прав землевласників та орендарів. А професійний обов’язок – завжди дбати про красу української землі та збереження її родючості.