1. Структура особистості.

Отже починати варто з того, що всі ми різні, і те, що підходить комусь одному, можливо зовсім не цікаве іншому. Так програміст може захоплено писати новий код ночами, забуваючи про сон і їжу, в той час коли його дружина-гуманітарій, просто засинатиме, коли він розказуватиме їй про нові методи об’єктного програмування – зате вона захоплюється іноземними мовами, досконало знає не менше трьох, і це приносить їй не поганий прибуток. Кожен з нас робить те, що найкраще відповідає його внутрішній гармонії. Тому важливо дослідити структуру власної особистості. Усвідомлення своїх особливостей і є першим кроком на шляху до успіху.

2. Візуалізація свого майбутнього.

Ким ви мріяли стати у дитинстві? Уважним та добрим лікарем, мудрим вчителем, відважним мореплавцем? Це дуже важливо – знати, що чим ви найбільше любили займатись, що приносило задоволення, заворожувало, давало натхнення та наповнювало радістю. Також варто пригадати, яку оцінку давало близьке оточення вашим мріям, чи розділяли ваш інтерес, чи підтримували, чи можливо навпаки знецінювали або ж забороняли те, до чого лежить душа.

3. Сильні сторони.

Перечисліть свої знання та особливі навики. Яка ваша теперішня професія і у чому особисто ви вважаєте себе спеціалістом? Що відрізняє вас серед інших? На які теми ви можете говорити безкінечно, які книги читаєте? З якими людьми любите спілкуватись на професійні теми?

4. Досягнення.

Складіть список своїх досягнень, тих ситуацій, якими ви пишаєтесь. Запишіть 3 – 5 достойних на вашу думку справ на окремому листку паперу. Цей метод письмової візуалізації найкраще помагає зрозуміти, з чого варто починати пошук роботи вашої мрії.

5. Готовність до змін.

Чесно дайте собі відповіді на питання: «А чи готовий я добирати знання, яких мені може не вистачати? Чи погоджусь я на перенавчання, якщо потрібно? Чи наважусь я змінити своє життя кардинально і відмовитись від того, до чого давно звик?» Отже з’ясуйте для себе, наскільки ви готові до справді серйозних змін.

І якщо готові – дійте. Немає іншого шляху, ніж побороти власний страх і сумнів, піти на цей ризик і розпочати все з початку. І не зважайте, якщо ваші цілі здаватимуться вам не реалістичними. Адже «Немає більшого задоволення, ніж робити неможливе!».