Часто під словом «манікюр» розуміють тільки дизайн нігтів. Це не так, оскільки краса неможлива там, де немає чистоти і доглянутості.

Майстер манікюру знає все про догляд за нігтями. Він обробляє їх, видаляє кутикулу, надає нігтям правильної форми, наносить лак. За бажанням клієнта, манікюр доповнюють ванночками для рук, масажем. Існує багато різновидів манікюру. Гігієнічна обробка нігтів, з якої починається будь-який манікюр, проводиться по-різному.   Існують технології, які дозволяють  штучно збільшити довжину нігтя. Майстер може наростити нігті за допомогою пластикових заготовок, акрилу, гелю, біогелю і оформити їх. Для нього нігті, як полотно для художника. Сучасна мода дозволяє майстру виявити свою фантазію: нанести на нігті авторський малюнок, прикрасити їх стразами, аплікацією тощо.

В індустрії краси постійно з`являються нові технології, методики та засоби. Манікюрнику потрібно постійно вчитися, проходити майстер-класи, курси підвищення кваліфікації. Манікюрник працює, в  першу чергу,з руками, однак в деяких салонах він може також робити педікюр, тобто доглядати за нігтями на ногах і шкірою стопи.

Професія манікюрника передбачає:

чутливість пальців;

хорошу координацію рухів;

добру дрібну моторику;

правильне сприйняття кольорів;

здібність до кропіткої праці;

уміння знаходити контакт с різними людьми.

Уміння майстра:

знати і дотримуватись всіх санітарно-гігієнічних правил роботи;

володіти прийомами проведення гігієнічного манікюру та методами догляду за шкірою;

розумітися на властивостях різних засобів для догляду;

знати особливості різних лаків і вміти їх застосовувати.

Також у цій професії потрібно знати ознаки захворювання нігтів і специфіку роботи з проблемними нігтями. Щоб розраховувати на роботу в престижних салонах, необхідно володіти методиками лікування, нарощування, різними варіантами дизайну нігтів.

Манікюрник може працювати в салонах краси, клініках, косметологічних центрах, а також індивідуально у зручному для клієнта місці.