Рекрутер відібрав з десятків резюме саме ваше і запросив на зустріч. Тепер ваша черга діяти. На співбесіді кожне слово впливає на успіх — як в хорошу, так і в погану сторону. Щоб не припуститися фатальної помилки, запам’ятайте фрази, які краще не вживати під час розмови з HR-менеджером.

«Я не знаю, чим займається ваша компанія!» - рекрутер сприйме  це за безвідповідальність, тож ретельніше підготуйтеся до співбесіди, це вам допоможе справити про себе позитивне враження.

«В мене немає на це часу» - питання про саморозвиток та останні досягнення часто виникають на співбесідах, тож продумайте відповідь заздалегідь: «Намагаюся навчатися дистанційно», «Відвідую онлайн-тренінги», «Дивлюсь корисні відео на YouTube», «Багато читаю».

«Будь ласка, дайте мені шанс» - не шукайте благодійництва та співчуття. Рекрутерів, в першу чергу, цікавлять ваші професійні та людські якості. У кожного є свої сильні сторони, про які можна розповісти інтерв’юеру. Робіть акцент на них.

«Я готовий на все!» - насправді ця фраза видає відчай і внутрішні сумніви. Людина не впевнена в своїх силах, не знає, як продати свої послуги, — ось і вдається до останнього засобу.

Замість цього, розкажіть про обов’язки, які ви виконували на попередній роботі,  зробіть акцент на своїх конкурентних перевагах: знання іноземних мов, комп’ютерна грамотність, великий досвід роботи та інше.

«Що вам ще розказати? Все є в резюме» - вчіться презентувати себе. Правильно складене резюме-лише половина успіху, головне випробування чекає на вас під час співбесіди. Правильно оперуйте зазначеною інформацією, наводьте приклади, будьте цікавим співрозмовником.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ