Іноді на співбесідах претендентам пропонують пройти кольоровий тест Люшера. Обираючи найбільш привабливі з запропонованих кольорів, ми демонструємо свій психофізіологічний стан. Як обіграти професіоналів їхньою ж зброєю? Одягти на співбесіду костюм чи плаття правильного кольору!

Червоний. Перш ніж одягти щось у таких тонах, слід добре подумати. Чому? Психологи давним-давно стверджують, що він асоціюється з агресією. До того ж, червоний відтягує на себе увагу з талантів людини - погодьтеся, конкуренція з власним одягом на співбесіді абсолютно ні до чого. Втім, людям творчих професій іноді саме цей колір може і допомогти - деякі вважають, що людина, яка не боїться носити червоний (а також, до речі, помаранчевий), сповнена креативних ідей і задумів.

До інших специфічних кольорів відноситься яскравий зелений. Його примхливість полягає в залежності від освітлення. Такий одяг може відтінити обличчя так, ніби ви не спали, щонайменше, останній тиждень.

Чорний колір також небажаний - він, звичайно, хоч і є стильним і вічно модним, але може здатися занадто похмурим.

Сприятливими для кар'єри є два - сірий і блакитний. Саме ця гама додасть образу максимум суворості, а значить, переконає роботодавця у серйозності ваших намірів. Сірий в даному випадку - повна протилежність відволікаючому червоному. Тут вся увага - на ваше обличчя і резюме. Одяг цього кольору розкаже роботодавцю про те, що ви - людина стримана. Блакитний і синій кольори асоціюються у людей з високим інтелектом - адже ви саме таке враження хотіли справити, чи не так?

Звичайно, якщо на вас буде навіть найбільш підходящий з точки зору психології костюм, тільки завдяки йому здобути бажану вакансію навряд чи вийде. Гарну  самопрезентацію слід доповнити професійними вміннями, навичками і бажанням працювати.