У сучасному світі професія психолога з кожним роком набуває більшої популярності. Серед сфер діяльності, перш за все, варто назвати  освіту. Психологи працюють в школах, дитячих садках, навчальних закладах середньої, професійної та вищої освіти.

Більшу частину роботи в цих установах займає психодіагностика - визначення спеціальними методами здібностей і особистісних особливостей учнів і вихованців і вибудовування індивідуального підходу до навчання на підставі психологічного портрету. Психолог займається також корекційною та розвиваючою роботою: допомагає дітям справлятися з тими чи іншими труднощами, розвивати необхідні навички і якості.

Інша поширена сфера застосування професії - кадрові служби організацій або, як їх інакше називають, служби по персоналу або HR-підрозділи.

В якості менеджера з персоналу психолог також може виконувати цілий ряд завдань. Це підбір персоналу на основі оцінки особистісних і професійних якостей кандидатів; допомога в адаптації нових співробітників; розвиток персоналу за допомогою проведення різних навчальних програм і тренінгів; забезпечення грамотної розстановки кадрів на основі психодіагностики та оцінки психологічної сумісності фахівців.

Психологи працюють в різних силових відомствах (МНС, ЗСУ), складаючи психологічні характеристики (наприклад, на ув'язнених або підслідних), займаючись профвідбором і психологічною реабілітацією.

Безпосереднім консультуванням і психотерапією займаються психологи в різних кризових центрах (у тому числі на телефонах довіри) і центрах психологічної допомоги. Клінічні психологи можуть працювати в лікувальних установах. Нарешті, психолог може займатися науковими та прикладними дослідженнями в своїй області, працюючи в науково-дослідних інститутах, лабораторіях, агентствах соціологічних досліджень.

Таким чином, область застосування психологічних знань широка:

- освітні установи;

- служба зайнятості;

- кадрові агентства;

- медичні установи (лікарні, поліклініки, реабілітаційні центри);

- психотерапевтичні, психологічні консультативні служби;

- підприємства та фірми (відділ персоналу);

- правоохоронні органи;

- ЗСУ і МНС;

- соціальні установи ;

- телефони довіри.

У психолога є також можливість займатися підприємницькою діяльністю - приватною практикою.

Тож своєю успішною працею практичні психологи сприяють забезпеченню психічного здоров’я людей.