01.04.2020 | 12:20

Для зручності в користуванні клієнтів послугами служби зайнятості запроваджено ряд онлайн сервісів.

Зокрема, користуючись сервісом «Електронний кабінет роботодавця» користувач має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлених претендентів на роботу, може здійснити підбір працівників шляхом перегляду резюме. Також роботодавець може в онлайн режимі подавати звіти про потребу в працівниках.

На цей час створено 5,3 тис. електронних кабінетів роботодавця.

Водночас у «Електронному кабінеті пошукача роботи» громадянин має змогу створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитися з інформацією про тимчасову зайнятість та можливості професійного навчання. Крім того, зареєстрований власник кабінету може переглянути дані про заплановані та фактичні відвідування служби зайнятості, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю.

На сьогодні цією послугою скористалося більше 11 тис. осіб.

Використовуючи нові технічні розробки служби зайнятості є можливість здійснювати проведення онлайн співбесід як з роботодавцями, так і з пошукачами роботи. Ця послуга швидка, зручна та корисна, як для безробітного, так і для роботодавця, оскільки за сприяння фахівців служби зайнятості роботодавець може напряму поспілкуватися з потенційним працівником, який, у свою чергу, має змогу в ході переговорів з’ясувати всі питання щодо майбутнього працевлаштування. Тобто потенційному претенденту на роботу непотрібно їхати безпосередньо на підприємство, а достатньо пройти співбесіду в режимі онлайн. Це економія і часу і коштів.

Протягом минулого року проведено 3,4 тис. таких заходів за участю більше 1,8 тис. роботодавців.

Також в практичну роботу запроваджено безкоштовну Інтернет-платформу державної служби зайнятості «Профорієнтація та розвиток кар’єри». Платформа дозволяє особам, в першу чергу молоді, у дистанційному форматі без відвідування служби зайнятості, пройти тестування та отримати його результати. На Платформі можна пройти комплексний профорієнтаційний тест за 10 різновидами.

Упроваджено в роботу комплексне профорієнтаційне тестування осіб від 14 до 60 років на Інтернет-платформі «Моя професія: консультаційна мережа». На цей час комплексне тестування вже пройшли 2 376 осіб та 1 918 осіб зареєструвались, для того, щоб пройти відповідне тестування.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ