22.04.2020 | 10:00

Святкування Дня секретаря припадає на середу останнього тижня квітня.

Ця професія входить до п’ятірки найбільш затребуваних. Кваліфікований секретар – права рука керівника, його незамінний помічник.

Секретар – практично єдина абсолютно жіноча професія. Чоловіків на цій посаді майже не зустрінеш. І важко знайти іншу таку роботу, що б збирала навколо себе стільки міфів і різних думок.

Секретарські посади поділяються на кілька типів: більшість вакансій пропонує позицію «секретаря», «секретаря-офіс-менеджера», «секретаря на ресепшн», рідше шукають секретаря-референта або секретаря-помічника.

Зазвичай, секретар переглядає пошту, відповідає на стандартні запити, відбирає необхідні листи, проводить телефонні переговори і стежить за своєчасним виконанням робочих завдань.

Природно, що по мірі роботи в компанії, обов'язки можуть змінюватися відповідно до рівня співробітників, тому навіть на нижній сходинці професії можна багато чому навчитися і добре себе зарекомендувати.

Серед основних вимог роботодавців – добре знання персонального ком’ютера та офісної техніки. Найпоширеніші програми, якими обов’язково потрібно володіти – Word, Excel, Outlook, Power Paint та Internet.

Нерідко в невеликих фірмах вимоги до секретаря значно вищі, ніж у великих концернах. Справа в тому, що у великій компанії зазвичай розподілені функції, і секретарю в приймальні не потрібно проявляти навички, наприклад, офіс-менеджера. А от в маленьких конторах одна людина виконує весь спектр обов'язків.

Секретар зі знанням іноземних мов може працювати в українському представництві зарубіжної компанії, або в українській організації, пов’язаній із зарубіжними партнерами.

Важливим умінням для секретаря є здатність організувати своє робоче місце і час. Запізнення абсолютно не допустимі для людей цієї професії. Це стосується, як часу приходу на роботу, так і своєчасності підготовки документів і доповіді їх керівникові. Також сюди можна віднести професіоналізм, відповідальність, дипломатичність і хорошу пам’ять.

У майбутньому секретар може стати секретарем-референтом, офіс-менеджером, а в деяких випадках і виконавчим директором.

Сьогодні вимоги до рівня знань людей цієї професії постійно підвищуються, і все частіше працедавці хочуть бачити своїх секретарів з вищою освітою.

У минулому році від роботодавців Черкащини надійшло 113 вакансій секретаря, з них 104 вакансії було укомплектовано. З початку 2020 року надійшло 19 вакансій відповідної професії.

У переважній більшості вакансії надходили від:

ТОВ «Кристал А. В.»;

Приватного підприємця Мкртчян А. Р.;

КНП «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»;

ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області»;

ДП «Черкаське військове лісництво»;

ТОВ «Альтера Ацтека Мілінг Україна».

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких цього року було 105 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 57 безробітних. Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить близько 6000 грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ