23.04.2020 | 10:10

Всеукраїнський день психолога вже традиційно щороку відзначається 23 квітня.

У наш час багато професій стають все більш актуальними, потрібними та затребуваними на ринку праці. До них належить і професія психолога. Сьогодні, коли суспільство стало більш динамічним, дуже часто виникають напружені ситуації у стосунках між людьми, в колективах та родинах. У зв’язку з нестачею спілкування зросла і роль психологічних знань.

Професія психолога – творча і дуже цікава, вона потребує постійного розвитку та вдосконалення. Робота психолога – це досвід спілкування з різними людьми, досвід, що дає можливість більше розуміти себе й власне життя.

Психологія – це мистецтво спілкування, розуміння, підтримки і допомоги.

Взагалі психолог – це фахівець, який здобув психологічну освіту. Тому справжній такий професіонал повинен вміти вислухати, зрозуміти позицію людини, її почуття і наміри. Історію клієнта, він повинен пропустити через себе, щоб зрозуміти всі нюанси і особливості ситуації. Тільки після цього можна зробити висновок, яким чином доцільніше й ефективніше допомогти людині. Це виражається в тому, що він допомагає побачити ситуацію з боку, допомагає зазирнути всередину себе і знайти ресурси для відновлення сил і виходу з проблемної ситуації.

Психолог не може приймати рішення за клієнта, він може тільки направити його, допомогти усвідомити власні потреби і бажання. Також фахівець може допомогти нормалізувати емоційний стан. А це важливо. Адже тільки в спокійному, адекватному і наповненому стані людина може приймати найбільш правильні рішення.

Стати дійсно хорошим психологом можуть зовсім не всі, адже – це дуже тонка наука про людську душу. Тому в цій професії головна вимога – це щира любов і повага до людей. Потрібно розуміти і приймати характер кожної окремої людини.

Психологів запрошують працювати у дошкільні заклади, школи, приватні компанії, дитячі центри тощо. На роботу можна влаштуватися в кадрову службу: там допомога буде дуже доречною. Саме від роботи психолога, який тісно контактує і підбирає співробітників, залежить процес і ефективність роботи підприємства.

Знання психолога також допоможуть і в рекламному бізнесі, політиці та юриспруденції. Сам фахівець може зайнятися науковим і прикладним дослідженням свого напрямку роботи. Психолог, який накопичив досвід і має достатню кількість клієнтів, може спробувати зайнятися приватною практикою: відкрити свій кабінет і мати додатковий заробіток.

Професію психолога можна здобути у багатьох закладах вищої освіти України. Наприклад, факультети психології є в Черкаському національному університет ім. Б. Хмельницького, Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, Запорізькому національному університеті тощо. А тих, хто бажає отримати при цьому ще й медичну освіту, опанувати професію медичного психолога, запрошує Національний медичний університет ім. А. Богомольця.

Щоб стати професійним психологом, не досить просто отримати вищу освіту. Необхідно щодня розвиватися, вивчати нові методики, сучасні прийоми. Регулярно відвідувати тренінги, семінари і курси підвищення кваліфікації. Не дарма ж кажуть – немає межі досконалості.

У минулому році від роботодавців Черкащини надійшло 69 вакансій психолога, з них 62 вакансії було укомплектовано. З початку 2020 року надійшло 15 вакансій відповідної професії.

У переважній більшості вакансії психолога надходили від:

 - КНП «»Золотоніська РВЛ» Золотоніської РДА;

 - Черкаський обласний військовий комісаріат;

 - Балаклеївська сільська рада;

 - КНП «Черкаська районна лікарня» с. Мошни;

 - КНП Тальнівська ЦРЛ.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких цього року було 66 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 45 безробітних. Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить близько 5 500 грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ