04.05.2020 | 09:40

Професію кондитера часто порівнюють з працею художника. І це дійсно так, адже це - вміння творчо поєднувати смак, запах і форму. Він готує кондитерські вироби, креми, начинки, помадки, цукерки, рулети, печиво вищого ґатунку роздрібного асортименту, торти і тістечка з різноманітної сировини (борошняного тіста, сирної маси, морозива) зі складним багатокольоровим візерунком, з роздільним розміщенням дрібних та середніх деталей малюнка та з різними традиційними переходами тонів.

Робота кондитера в основному проходить в цеху з 8-годинним робочим днем. На приватних підприємствах робота залежить від потреби ринку, що диктує свої особливі умови. Кондитерські, що відрізняються оригінальними виробами, користуються у мешканців міст та сіл великим попитом, і продукція сучасних кондитерів розкуповується охоче, особливо напередодні вихідних та свят.

Щоб стати кондитером можна всьому навчитися самому, але краще спочатку здобути вищу кулінарну освіту. Також можна обійтися навчанням в коледжі. Але якщо ви хочете отримати базові навички, або покращити знання в конкретній галузі — декор, торти, зефір тощо, можна закінчити кондитерські курси.

Обмежень щодо статі та віку немає - працюють і жінки, і чоловіки.

Робота кондитера вимагає високої емоційної напруги. Багато часу кондитери проводять з великою кількістю електро-, тепло-, та газоприладів. У цеху постійно висока температура та шум.Тому ці умови праці викликають іноді перенапруження і ризик помилок, або навіть призводять до травматизму, перегріву, переохолодження та алергічних захворювань.

Це робота, яка не потребує стереотипів, а набуті навички і знання треба перевтілювати у все нові й нові задуми та перспективи. Великі кондитерські фабрики та цехи охоче приймають молодь, яка стажується та набуває досвіду біля майстрів-кондитерів. Кваліфіковані кондитери мають можливість відкривати власні кафе.

Кондитери дійсно мають високий попит. По-перше, з недавнього часу увійшли в моду всілякі кав'ярні та кондитерські, по-друге, зростає і масове виробництво солодощів. А ще він завжди може успішно займатися виробництвом власної випічки та десертів на фрілансі.

Оскільки у населення є попит на кондитерські вироби, то і спостерігається потреба у висококваліфікованих кадрах.

Так, у минулому році від роботодавців Черкащини надійшло 45 вакансій кондитера, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 34 вакансії. З початку 2020 року надійшло 9 вакансій відповідної професії, з них укомплектовано 5 вакансій.

У переважній більшості вакансії надходили від ПП «Кондитерська фабрика «Шарлот», ТОВ «Умань Хліб Трейд», ТОВ «КБВ», ПрАТ «Азот» та від приватних підприємців.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких минулого року було 60 осіб. На сьогодні на обліку обласної служби зайнятості перебуває 40 безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становив 5 тис. грн.

 

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ