18.05.2020 | 10:05

«Музей повинен бути оселею муз, повинен одночасно бути і школою, і храмом, священним місцем, куди повинно стікатися все для вивчення прекрасного і для поклоніння красі, щоб потім і в житті розуміти і любити красу»

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

У кожному музеї є ті, кого ми не відразу помічаємо – музейні працівники, хранителі його історії, цінностей, унікальності, традицій. Сьогодні є гостра потреба навчання музейних працівників новим знанням, направленим на формування привабливості музею у просторі, та новим тенденціям, щодо того, яким чином повинен працювати музей в умовах сучасного ринку. Адже, музейний працівник, як і екскурсовод, чи офіціант, це особа, яка напряму контактує з споживачем, який прийшов у музей з тією чи іншою метою.

Інколи здається, що музей – це лише наглядачі, картини і більше нічого не відбувається. Але музеї поступово трансформуюються та еволюціонують: у них проходять лекторські години, презентації фільмів та проектів молодих художників. Також організовуються дні селфі у музеї.

Для музейних працівників сьогодення час щоразу кидає виклик: щоб не бути «законсервованими» минулим потрібно постійно придумувати якісь цікавинки, аби привабити нову публіку.

Музейний працівник, медіатор, гід, екскурсовод, культуролог, етнограф, історик – професії, що отримують останнім часом широке поширення, і є затребуваними на ринку.

Щоб бути в попиті серед роботодавців музейного спрямування потрібно бути достатньо добре розвинутим інтелектуально, мати гарну пам'ять, вміти концентрувати та розподіляти увагу, зацікавлювати, володіти комунікативними вміннями та навичками.

На Черкащині велика кількість історичних та культурних об’єктів, які відображають різні етапи розвитку історії і культури краю, життя і діяльність відомих людей, мають мистецьку і наукову цінність. На цей час в регіоні функціонує 61 музейний заклад, із них 3 – національні.

У минулому році від роботодавців Черкащини надійшло 263 вакансії у напрямку функціювання бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури, в тому числі і фахівців музейної справи, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 246 вакансій. З початку 2020 року надійшло 34 відповідні вакансії, з них укомплектовано 26 вакансій. Вакансії надходили від музейних закладів області.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких минулого року було 172 особи. На сьогодні на обліку обласної служби зайнятості перебуває 70 безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить близько 5 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ