22.05.2020 | 11:06

У теплі травневі дні місяця «Професійне» свято Мами передало естафету Дню сім’ї. Тому тиждень пройшов під гаслом «Щаслива сім’я – мама, тато, я!». Уже незабаром початок літа подарує нам свято Батька. А сьогодні ми поділимося історіями звичайних черкаських сімей, які роботу над взаємовідносинами в родині, вдало поєднують з роботою, що приносить фінансовий достаток, задоволення та гармонію.

«Сім'я – це щастя, любов і удача,

сім'я – це влітку поїздки на дачу,

сім'я – це складно,

сім'я – це важливо,

сім'я – це коли все на світі можливо»

 

«У світі багато чудес і дивовижних місць, але як би не було цікаво за сімома морями, людина завжди буде прагнути повернутися до свого домашнього вогнища, до своєї сім'ї. Усі скарби світу, нізащо не зрівняти з ласкавими маминими обіймами, татовим сильним плечем і щасливою дитячою усмішкою», - переконана сім’я Інни та Олександра Пипи.

Інна та Олександр разом в шлюбі вже 7 років. З 2011 року жінка працює на посаді юрисконсульта у Ватутінській міській філії обласного центру зайнятості. Енергійна, активна, сповнена життєвої енергії – такою є Інна на роботі, вдома, в сім’ї. Чоловік – приватний підприємець. За направленням служби зайнятості отримав професію взуттьовик з ремонту взуття. Певний час здобував відповідний досвід у ТОВ «Сервіс», працював у місті Києві, постійно відточуючи професійну майстерність, вдосконалюючи уміння та навички. Завдяки службі зайнятості, в 2015 році Олександр став учасником семінар-тренінгу з мікропідприємництва. Успішно захистив бізнес-план і, як результат, отримав грант у вигляді обладнання на розвиток власного бізнесу. Інна та Олександр виховують двох синів – Даниїла і Олексія. У своїй сім’ї малеча набирається сил і натхнення, які допоможуть впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги. Саме в сім’ї закладаються моральні цінності, діти отримують перші уроки любові до батька, матері, розуміння та підтримку найрідніших.

 

«Особливістю сімейного бізнесу є довгострокова перспектива, а не швидкий дохід. Головна ціль власників сімейного бізнесу – якомога довше залишитися на ринку і передати cвій бізнес у спадок», - переконана сім’я Віктора та Віри Притульських із Звенигородщини, які  завжди разом: як в житті, так і на роботі.

У Звенигородському районі проживає чимало родин, на прикладі яких можна побачити, що сімейний бізнес дорівнює успіху, а діти, яким батьки довіряють і передають в руки цей бізнес, можуть не лише якісно його вести, але й сприяти розвитку справи.

Першим, крок до бізнесу зробив Віктор, і у 2001 році став власником магазину автозапчастин.  Через чотири роки приклад з чоловіка взяла і Віра та вже протягом 15 років поспіль займається роздрібною торгівлею лікарських препаратів. Згодом, саме цей вид діяльності і став родинним. У 2018 році до бізнесу долучився і старший син подружжя Сергій Притульський.

На сьогодні родина Притульських є власниками мережі аптек «Здравниця», які знаходяться, як у центрі міста, так і на околицях. За роки своєї діяльності «Здравниця» завоювала довіру та повагу серед мешканців району завдяки наявності широкого асортименту медикаментів та фармацевтичної продукції, помірним цінам, професійному та оперативному обслуговуванню, відповідності високим сучасним стандартам.

З районною філією Черкаського обласного центру зайнятості родину Притульських пов’язують партнерські стосунки з перших днів роботи. Протягом багатьох років тісної співпраці роботодавці систематично ознайомлюються з комплексом послуг служби зайнятості, зокрема, стажування на робочому місці та працевлаштування безробітних.

На сьогодні подружжя надало роботу 16 колишнім безробітним, з них п’ять осіб працевлаштовані на нові робочі місця з наданням компенсації роботодавцю.

 

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як особистості. Сім’я – є джерелом любові та поваги, взаємопорозуміння та підтримки. Саме ці критерії дуже цінуються при веденні спільного бізнесу. Ось чому найбільш успішним є бізнес організований родиною.

Успішними прикладами ведення сімейного бізнесу на Кам`янщині є роботодавці, які вже роками тісно співпрацюють з районною філією обласного центру зайнятості, насамперед, це – ТОВ «Гервест 2018», що спеціалізується на виробництві хліба та хлібобулочних виробів, ТОВ «Вудвіндор» та ТОВ «Експоліспром» займаються лісопильним та стругальним виробництвом, ТОВ «Авіс-1» з переробки молока, виробництва масла та сиру, ПП «Агрономіка» та ТОВ «Агробіотехнологія», що спеціалізуються на розведені тварин, а також місцеві підприємці Олександр, Людмила та Василь Буцькі, які займаються роздрібною торгівлею залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах, та підприємець Роман Канюка, який провадить свою діяльність у роздрібній торгівлі газетами та канцелярськими товарами в спеціалізованих магазинах. 

У ході співпраці роботодавці активно використовують послуги служби зайнятості, створюють нові робочі місця, працевлаштовують безробітних, залучають громадян до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, організовують професійне навчання на виробництві, виплачують одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності та виплачують роботодавцям допомогу по частковому безробіттю.

 

Сім’я, історія працевлаштування в якої розпочалася також із служби зайнятості, є Ольги та Руслана Шавравських з Маньківщини. Чоловік та жінка звернулися до районної філії обласного центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні. У селі Русалівка, де мешкає родина, обмежена кількість роботодавців, які мають актуальні вакансії, тому вони вирішили звернутися за допомогою до фахівців служби.

Уже невдовзі сімейна пара була успішно працевлаштована до селянського фермерського господарства «Білецького». На сьогодні Руслан працює на посаді підсобного робітника, Ольга – діловодом. Завдяки службі зайнятості колишні безробітні швидко знайшли гідну для себе роботу, а роботодавець – відповідальних працівників. У колективі новим працівникам швидко допомогли адаптуватися до нових умов праці.

 

Ще однією цікавою історією є життєвий досвід сім’ї Віталія та Ірини Затолочних, яка на початку 2000-х років повернулася в рідне Монастирище. У пошуках роботи молода сімейна пара звернулася до районної служби зайнятості. Перебуваючи на обліку, Віталій остаточно переконався у своєму прагненні відкрити власну справу. Маючи ґрунтовні знання з комп’ютерних систем, економіки та аналітики, голова сім’ї прийняв рішення організувати власну підприємницьку діяльність з надання рекламних послуг. «Реклама – рушій торгівлі», - використавши цю «мудрість», чоловік попрацював над рекламою власної діяльності і з того часу, накопичивши чималу базу клієнтів, успішно розробляє рекламну продукції для підприємств не лише району, але й роботодавців області.

Як кажуть: «Талановита людина – талановита у всьому!», тому Віталій не зупинився на виготовлені реклами, від вдало розкрив себе як менеджер і коуч з ефективного продажу послуг та товарів. На цей час чоловік систематично отримує замовлення від роботодавців. У цьому напрямку активно співпрацює також зі службою зайнятості.

Заручившись підтримкою чоловіка, Ірина також відкрила у собі талант і стала успішною підприємницею. Завдяки районній філії обласного центру зайнятості жінка також отримала одноразово допомогу для відкриття підприємницької діяльності і розпочала власну справу. За освітою Ірина металург, але її креативність та перфекціонізм знайшли своє втілення у дизайні. Жінка спробувала себе у новому і відтоді успішно розробляє макети та логотипи, займається широкоформатним та офсетним друком. Але на досягнутому сім’я підприємців не зупиняється, тому що попереду у них багато проектів та планів.

 

Яким повинен бути ідеальний бізнес-партнер? Напевно, окрім професіоналізму, працелюбства та надійності, він повинен щиро, як і власник, вболівати за успіх. А хто ж може перевершити в цьому прагненні рідну людину? Хоча є бізнесмени, які категорично відмовляються працювати з родичами. Утім, є чимало родин, які своїм прикладом доводять: сімейний бізнес дорівнює успіху. Одна з таких – чигиринська родина Кас’яненків, чоловік і дружина, які все вирішують завжди разом.

Перший крок до бізнесу зробив чоловік – Дмитро. У березні 2019 року він звернувся до Чигиринської районної філії обласного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи. Серед послуг, які надає служба зайнятості, чоловіка зацікавила можливість отримати одноразово допомогу для започаткування підприємницької діяльності. Дмитро пройшовши курси цільового призначення «Підприємництво та бізнес планування» зрозумів, що потрібно змінювати стиль життя. Він поставив собі за ціль отримати новий досвід та передати його дітям, це допоможе реалізувати накопичений потенціал і здійснити давню мрію – стати прикладом для найрідніших. Так народилася власна справа – діяльність станції техобслуговування автомобілів. Свою допомогу запропонувала дружина Альона, яка за освітою бухгалтер та має відповідний досвід роботи. Дмитро пригадує: «Як тільки ми розпочали спільну справу, відразу розподілили свої функції: чоловік відповідає за стратегічний розвиток нашого бізнесу, рекламу, залучення та обслуговування клієнтів, а дружина – за ведення документації та фінансів».

Альона та Дмитро все роблять разом: реалізовують бізнес, спільно виховують двох синів та гуртом з нетерпінням чекають на поповнення в родині. Усім, хто розпочинає власну справу, Кас’яненки радять бути рішучими, наполегливими та вірити в себе і свій успіх, тому що сім’я для них – бездонна криниця любові, підтримки та можливостей.

Ватутінська міська, Звенигородська,

Кам’янська, Маньківська, Монастирищенська,

Чигиринська районні філії ОЦЗ

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ