Метеоролог - це фахівець, який здійснює прогнозування погодних умов і ймовірностей виникнення стихійних лих.
Використовуючи в роботі інформацію, отриману зі спеціальних приладів, професійний метеоролог здійснює підготовку прогнозів погоди на ввіреній йому території.
Основні завдання метеоролога:
• збір, оцінка і систематизація даних атмосферних явищ, що поступають з гідрометеорологічних станцій, показів спеціальних приладів, атмосферних зондів, космічних супутників;
• аналіз і обробка матеріалів, їх віддзеркалення на матеріальних носіях (географічних картах, графіках) з виділенням областей і зон низького, високого тиску, руху циклонів, антициклонів;
• складання прогнозів динаміки температури повітря, атмосферного тиску, опадів, сили і напряму вітру;
• контроль рівня забрудненості атмосфери;
• передача інформації на центральний вузол – гідрометеоцентр.
Професія метеоролога потребує від фахівця переважно інтелектуальних затрат. Професійна діяльність, перш за все, має на увазі аналіз, порівняння і інтерпретацію даних, виконання конкретних технічних завдань із застосуванням спеціальних навиків праці.
Місця роботи:
- державні та регіональні метеорологічні центри;
- підприємства Міністерств Оборони, Екології та Надзвичайних Ситуацій;
- навчальні заклади.
Вимоги до фахівця:
- неповна вища або вища освіта;
- стаж роботи за профілем;
- розвинені аналітичні та математичні здібності;
- уважність і скрупульозність.
Безумовно, професія метеоролога цікава і дуже відповідальна. Саме тому, практичній освіті таких фахівців приділяється досить багато часу.
Для того щоб стати метеорологом, необхідно пройти навчання у вищому навчальному закладі за спеціаотністю "Метеорологія" або в профільному технікумі.