01.06.2020 | 09:30

Щорічно, в останню неділю травня святкується день хіміка і вшановуються працівники хімічної та нафтохімічної промисловості.

Хімік – назва професії, яка об'єднує всіх фахівців (вчених, лаборантів, технологів), що працюють з хімічними речовинами. Усіх фахівців-хіміків можна розділити на теоретиків і практиків. Теоретики розвивають науку хімію, винаходять нові матеріали, а практики впроваджують нові виробничі технології, стежать за їх дотриманням.

Хімік – фахівець, пов’язаний з наукою про властивості, будову речовин, методи та засоби раціональної хімічної переробки сировини, напівфабрикатів і промислових відходів.

Крім того, вчені-хіміки можуть спеціалізуватися в більш вузьких спеціальностях в межах хімії як науки. Робота хіміків, найчастіше відноситься до сфери діяльності інженерів-хіміків, основне завдання яких - грамотне проектування, будівництво і розробка найбільш ефективних за вартістю великих хімічних заводів.

Хімічна промисловість – галузь важкої індустрії, на підприємствах якої, застосовуючи хімічні методи переробки сировини і матеріалів, одержують різну хімічну продукцію (органічні і неорганічні хімікати, мінеральні добрива і сировину для них, содопродукти, хлор, бром, барвники, реактиви, хімічні волокна, товари побутової хімії тощо). У залежності від технології виробництва і призначення продукції, хімічна індустрія поділяється на окремі підгалузі.

Вчений-хімік займається, як експериментальною, так і теоретичною роботою. Його робочий день присвячений виконанню експериментів із синтезу матеріалів, або дослідженню одержаних структур різними фізико-хімічними методами, а також теоретичній роботі, що полягає в аналізі отриманих результатів, їх обговоренні з колегами, підготовці та редагуванні публікацій, написанні тез доповідей, підготовці проєктів тощо.

Фахівці відповідної галузі повинні володіти високим рівнем концентрації і стійкості уваги, умінням аналізувати і систематизувати велику кількість інформації, умінням сприймати і розрізняти широкий спектр кольорів і відтінків, а також гарною пам'яттю на символи і знаки та тонкою ручною моторикою.

У прикладній галузі вчені-хіміки можуть працювати на хімічних виробництвах, у фармацевтиці, косметичній промисловості. На виробництві хіміки контролюють процеси синтезу речовин, стежать за якістю одержуваних продуктів, проводять випробування. Також є можливість викладання хімії в навчальних закладах різного типу та керування гуртковою та науково-дослідною роботою у позашкільних навчальних закладах.    

Так, у минулому році від роботодавців Черкащини надійшло 489 вакансій у галузі хімічної та нафтохімічної промисловості, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 357 вакансій. З початку 2020 року надійшло 52 відповідні вакансії, з них укомплектовано 39 вакансій. Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких минулого року було 190 осіб. На сьогодні на обліку обласної служби зайнятості перебуває  89 безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становив близько 6,5 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ