1. «Мій попередній начальник був нехорошою людиною»

Не висловлюйте невдоволення своїм попереднім роботодавцем, зарплатою, преміями або безпосереднім керівником. Ваші причини звільнення можуть бути зрозумілі і навіть здобути співчуття. Але це не триватиме довго, тому що рано чи пізно інтерв'юер перестане думати про іншу сторону історії.

Крім того, скарги також показують недолік механізмів подолання та навичок спілкування. Інтерв'юер поцікавиться, чому ви не обговорили цю проблему з керівництвом або колегами.

2. «Я нервую»

Інтерв'юер очікує, що ви будете підготовлені. Визнання в тому, що ви нервуєте, вкаже на недолік підготовки.  Так, хвилювання на співбесіді природньо, але не потрібно говорити про це вголос, тому що інтерв'юер подумає, що ви не впевнені в своїх навичках. Що ще гірше, визнання в нервозності може її посилити.

Якщо ви хочете сказати щось таке, краще скажіть «Я натхнений», тому що нервозність або йорзання і натхненна схвильованість мають схожі симптоми.

3. «Що робить компанія?»

Питання про справи компанії говорить про брак ініціативи. Інтерв'юер може подумати, що ви не зацікавлені в роботі і витрачаєте їх час.

Не ставте це питання крім випадку, коли компанія нова і не має достатньої інформації в соціальній мережі.  У рідкісних випадках ви можете підкреслити, що ви шукали інформацію, але не змогли знайти.

4. «У мене немає няні»

Не варто говорити інтерв'юеру про свої сімейні і транспортні проблеми. Деякі можуть зрозуміти ваше скрутне становище, але що, якщо ви зустрінете того, хто вважатиме ці складності несумісними з пріоритетами компанії?  До того ж, ви не зможете сконцентруватися на роботі, якщо у вас немає надійної няні або чогось ще.

5. «Ця робота - відмінний трамплін для роботи моєї мрії»

Цією фразою ви створюєте враження, що не залишитеся на цій позиції надовго. Навіть якщо це і правда, не потрібно, щоб інтерв'юер подумав, що ви не налаштовані на довгострокове зростання компанії.

Запитайте про кар'єрний ріст, або можливості навчання. Покажіть, що ви налаштовані на просування не тільки своїх інтересів, але також хочете принести компанії вигоду від свого професійного зростання.

6. «Хороша краватка / годинник / прикраса»

Спроба задобрити інтерв'юера завжди здасться йому награною незалежно від щирості заявленого. Не робіть цього.

Якщо ви правда хочете «розтопити лід», дізнайтеся про інтерв'юера побільше і знайдіть щось спільне - місце навчання, рідне місто чи хобі.

7. «Я насправді не шукаю роботу»

Корпоративний HR - менеджер міг вас заманити на співбесіду, навіть якщо у вас є хороша робота. Але це вже не має значення, якщо ви погодилися прийти.  Якщо ви прийшли - це означає, що ви готові до нових можливостей, тому не кажіть, що не шукаєте роботу.  Інтерв'юер може подумати, що ви зарозумілі або просто витрачаєте його час. У будь-якому випадку, це не той ефект, який ви хочете зробити.

8. «У мене немає питань»

Сказавши це, ви покажете свою невпевненість. У добре підготовленого, впевненого здобувача завжди є питання в кінці співбесіди.  Якість і кількість ваших запитань покаже рівень вашої уваги під час співбесіди.