Складно порахувати всі різновиди техніки, які люди створюють собі в допомогу. Без наших металевих помічників нам ніяк не обійтися, адже природою нам не дано стільки сили, щоб виконувати всю ту роботу, яку ми змушені робити. Однією з корисних машин можна назвати трактор. А людина, яка ним керує і ремонтує, називається тракторист. Це не просто водій трактора, він ще й керує його робочими механізмами, щоб виконувати величезний перелік операцій, змінюючи тільки інструмент.  

Трактор не просто виконує якусь одну роботу. Поєднуючись з іншими сільськогосподарськими машинами і знаряддями, він щоразу перетворюється. З плугом він орач, з причепом - транспортний засіб. Трактор сіє, вносить добрива, жне, викачує воду, прокладає траншеї, корчує дерева, обслуговує ферми. Крім цього, він бере безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Усе, що вирощено у полі, має бути зібрано в короткий термін, і тракторист - найактивніший учасник цього процесу. У період посівної та збиральної кампаній його робочий день ненормований.

До речі, трактори працюють не тільки в полі, але й на будівельних майданчиках, заводах і фабриках. Вони використовуються для очищення вулиць міст від снігу та бруду.

Тракторист повинен знати дуже багато: будову трактора, його вузлів та систем, технологію виконання механізованих робіт, правила експлуатації і технічного обслуговування тракторів, комбайнів та всіх типів сільгоспмашин, що агрегатуються з ними, технологію та методи вирощування сільськогосподарських культур, правила техніки безпеки і дорожнього руху.

Він має вміти керувати різними видами тракторів, збиральними комбайнами, вантажними машинами, користуватися слюсарними інструментами, складати і розбирати електроприлади. Стежити за справністю техніки та ремонтувати її. А ще – орати, сіяти, збирати, транспортувати врожай, весь час спостерігаючи за показаннями приладів і станом машини.

Тракторист повинен:

·раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці; 

·дотримуватися норм технологічного процесу;

·не допускати браку у роботі;

·знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

·використовувати, за необхідністю, засоби попередження і усунення природних і непередбачених виробничих негативних явищ.

Трактористу притаманні такі риси, як:

• самоконтроль;

• самостійність;

• відповідальність;

• акуратність.

Представники цієї професії роблять величезний внесок в роботу народного господарства, комунальних служб, ферм, промислових підприємств і багато інших організацій. Тому цю професію  можна сміливо назвати затребуваною.