25.06.2020 | 10:10

25 червня у всьому світі відзначається Міжнародний день моряка.

Моряк – член команди цивільного або військового судна на морі. Це люди різних професій, які працюють на морському судні. У залежності від виконуваних функцій або спеціалізації, до складу моряків входить капітан, штурман, лоцман, матрос тощо. Моряком також вважається кухар, вчений-океанолог, капітан судна, прибиральник на палубі.

Сучасний моряк повинен вільно розбиратися в радіоелектронній техніці і автоматичних системах управління. Різні спеціальності, пов'язані із судноплавством, можна отримати у численних морських, військово-морських інститутах і академіях. Такі фахівці, як мотористи, механіки, кухарі, медики одержують освіту у своїх профільних навчальних закладах без попередньої підготовки до роботи на судні.

Англійську мову в морських навчальних закладах вивчають поглиблено: саме ця мова визнана міжнародною у флоті. Англійською складаються всі документи, ведуться радіопереговори, відбувається спілкування у змішаних екіпажах, набраних в різних країнах.

Робота в морі традиційно вважається чоловічою. Але є посади, на які можуть розраховувати жінки, бажаючі отримати морську освіту. Традиційно це буфетниця, кухар, прибиральниця, штурман тощо.

Вакансії для моряків приваблюють, насамперед, високими зарплатами. Робота в морі завжди оплачується більш високо, порівняно із «сухопутними» спеціальностями. Крім того, морські спеціальності дозволяють швидко пройти всі щаблі кар'єрних сходів. Так, наприклад, часто трапляються випадки, коли до 35 років моряк досягає звання капітана. Морські професії привабливі ще й тим, що роботодавець повністю оплачує всі витрати, пов'язані з перельотом, готелями, робочим одягом, харчуванням на судні тощо. І найголовніша перевага роботи моряка – це можливість побачити світ і багато подорожувати.

Від черкаських підприємств, що провадять свою діяльність в галузі річкового транспорту, до служби зайнятості надано вакансії фахівців з обслуговування суднових технічних засобів і електроустаткування. Що стосується громадян, які шукали роботу матроса та моториста, то таких у поточному році було 17 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 8 безробітних.

Наразі галузь річкового транспорту області представлена наступними підприємствами та інфраструктурою:

  1. пристань № 1 (м. Черкаси);
  2. ВП «Канівський судноплавний шлюз» (м. Канів)
  3. КП «Авто-Ріка» (м. Канів);
  4. пристань «Митниця» (м. Черкаси);
  5. пристань (річковий вокзал) «Адамівка» (Чигиринський район);
  6. пристань «Тарасова гора» (м. Канів);
  7. ПАТ «Черкаський річковий порт» (м. Черкаси);
  8. ПП «Суднобудівна верф «Оріон» (м. Черкаси);
  9. Філія Вітове ТОВ СП «Нібулон» (с. Вітове, Чигиринський район).
Відділ інформаційної роботи ОЦЗ