Пожежний завжди напоготові. Дзвінок в пожежну частину, сигнал "Тривога" - і ось вже потрібно стрибнути в машину і мчати туди, де бушує полум'я. Час з моменту відправлення машин до прибуття на точку НП в середньому становить 5 хвилин. На місці пожежі пожежники діють за ситуацією. В першу чергу евакуюють людей. Начальник варти робить запит на додаткові кошти, якщо вони необхідні. Далі загін діє практично у бойовій обстановці - розгортає пожежні рукава, виводить стволи  на вогонь. Коли пожежу ліквідовано, бригада повертається в пожежну частину.

Звичайно, пожежі високої категорії складності трапляються рідко, але навіть у найспокійніші години пожежна охорона не спить. Весь день розписаний майже по хвилинах. Після зміни варти вивчення телефонограм та розпоряджень. Постійно доводиться тренуватися на пожежній вишці, виконуючи черговий підйом, перевіряти пожежно-технічне озброєння, бойовий одяг і спорядження.

Пожежник повинен:

  • вміти оперативно реагувати;
  • добре орієнтуватися на місцевості;
  • вміти надати першу медичну допомогу;
  • знайти психологічний підхід до потерпілих;
  • зуміти припинити поширення паніки;
  • досконально володіти професійним обладнанням.

Щоб стати пожежником, потрібно, в першу чергу мати, відмінне здоров'я і відповідний вік. Пожежні частини - бюджетна структура, і доходи тут невеликі. Втім, виплачують грошові премії та видають нагороди, наприклад, "За відмінну службу" або "За виконання поставлених завдань при рятуванні людей".

Пожежник - рятувальник – це вже не професія, це спосіб життя, адже рятувальники постійно перебувають у очікуванні тривоги: можливо комусь саме зараз потрібна буде допомога.