Серед лікарських спеціалізацій напрямок кардіології є дуже затребуваним в даний час. Такий фахівець лікує різні хвороби серцево-судинної системи, дає рекомендації щодо профілактики кардіологічних хвороб. Для поставлення точного діагнозу вислуховує роботу серця пацієнта за допомогою стетоскопа, перевіряє наявність у хворого серцевих набряків, підраховує його пульс і, якщо є потреба, призначає одне або декілька досліджень.

При інструментальній діагностиці хвороб серця використовуються електрокардіографи, кардіомонітори, апарати ультразвукового дослідження та інші прилади, тому треба добре знати діагностичні можливості кожного методу досліджень і вміти розшифровувати отримані показники.

Багато серцево-судинних хвороб розвиваються настільки стрімко, що загрожують не лише швидким погіршенням самопочуття хворого, але й смертельним наслідком. Щоб не допустити несприятливого розвитку подій, необхідно володіти певним набором прийомів оперативної діагностики та ефективного купіювання гострих серцево-судинних проблем. У той же час важливо вміти відрізняти справжні хвороби серцево-судинної системи від проявів кардіофобії або невралгії.

Працюють такі фахівці в поліклініках, лікарнях, діагностичних та кардіоцентрах, санаторіях кардіологічного профілю, тощо.

Майбутні фахівці повинні мати інтерес до природничих наук, чуйне ставлення до людей, готовність до нічних чергувань, швидкість реакції.