17.07.2020 | 10:11

Дехто з пошукачів роботи ще й досі вважають, що вдача супроводжує тих, у кого є потрібні зв’язки. Інші думають, що знаходять своє місце під сонцем кандидати, які безпосередньо звернулися до служби зайнятості, або кадрового агентства. Однак, як це не дивно звучить, успішне працевлаштування починається не з дзвінка роботодавцю і навіть не з співбесіди…

Перш ніж приступити до пошуків, необхідно об’єктивно оцінити свої знання, вміння та навички, а потім, ознайомившись із ситуацією на ринку праці, визначити свої переваги і побажання до майбутнього роботодавця. У цьому процесі завдання фахівців служби зайнятості – поінформувати, виявити потенціал, допомогти з підвищенням мотивації. Успішне працевлаштування залежить, перш за все, від самої людини, від її прагнення в пошуках можливостей, дієвості, прагнення до більшого.

«Клієнт сам для себе визначає, що таке успіх», - вислів «батька» коучингу (сучасної технології допомоги людині в досягненні його цілей і розкритті потенціалу) Томаса Леонарда, характеризує одного із колишніх клієнтів Уманського міського центру зайнятості Олександра Солопа.

У переддень Всесвітнього дня фотографа, Олександр ділиться власним досвідом та розповідає про свій професійний шлях.

Свого часу він керував комунальним підприємством «Телекомпанія Умань», а в кінці 2016 року залишився без роботи. З 2017 року - керівник гуртка цифрової фотографії станції юних техніків міста Умані.

Примітно, що людина досягає успіху в професійному житті, якщо його трудова діяльність пов’язана з дитячим захопленням, або хобі.

«Все розпочалося в шкільні роки, коли батько привів в чарівний світ фотографії. Згодом я був шкільним фотографом.  Під час проходження служби в лавах збройних сил - фотографом гарнізону, а вже згодом проходив стажування у справжнього фотографа-професіонала - Миколи Бойка. Разом з професіоналом, ми одні з перших в Умані освоювали сучасні кольорові фотоматеріали. За більш як тридцять років, протягом яких займаюся фотографією, накопичив багато знань, якими щиро ділюся із своїми учнями – учасниками гуртка цифрової фотографії станції юних техніків міста Умані. Теоретична підготовка в поєднанні з практичними заняттями – ось запорука успіху в оволодінні основами фотографії.  Фотографія – це мистецтво, це спосіб самовираження, це твій духовний світ. Саме ці три критерії є основою роботи нашого гуртка», - розповідає Олександр.

Порада фахівців Уманського міського центру зайнятості для пошукачів роботи: «Визначаючи свій професійний шлях, спирайтеся на власні знання, досвід і довіряйте інтуїції. Вибір повинен бути усвідомленим, тільки тоді ви досягнете успіху».

Уманський міський центр зайнятості