30.07.2020 | 09:00

Торгівля людьми — явище глобальне. Воно впливає на країни, що знаходяться в стані політичної та економічної трансформації або постконфліктного стресу, які в основному і є країнами походження для всесвітнього кримінального процесу торгівлі людьми. Людей, які живуть в скрутних умовах, привертає можливість поліпшення свого життя в багатших і розвиненіших країнах, а в той же самий час в країнах призначення зростає попит на низькооплачуваних робітників в нелегальних трудових секторах економіки, а також в легальних трудових секторах з низькою заробітною платнею.

У зв’язку з важким економічним становищем в нашій країні, спричиненим різного роду чинниками: військові дії, пандемія вірусу COVID-19 тощо, багато українських громадян, прагнучи отримати високооплачувану роботу, виїжджають за кордон. При цьому навіть не підозрюють про те, що легально влаштуватися в більшості країн Європи вкрай непросто і зробити це можна через державні центри зайнятості або фірми з працевлаштування, які мають відповідні ліцензії Міністерства соціальної політики України. Проте, частіше за все, люди покладаються на послуги напівлегальних посередників, які беруть на себе оформлення документів. У результаті чого, відсутність належних знань про відповідальність за нелегальне перебування в країні або нелегальну працю робить трудових мігрантів уразливими для торговців людьми.

Перед прийняттям рішення шукати кращої долі деінде варто усвідомлювати, що втрачає людина, обираючи трудову міграцію, а тим більше нелегальну? Чим загрожує країні виїзд значної кількості українців за кордон?

Уже сьогодні в нашій країні є ознаки кадрового «голоду» на ринку праці попри те, що відкриваються іноземні підприємства, де рівень заробітної плати високий. Країна втрачає кваліфіковані кадри через те, що люди, яких підготували в Україні, в тому числі, за державні кошти, працюють за кордоном, ймовірно не за своєю спеціальністю та часто взагалі нелегально.

В умовах розповсюдження у країнах світу пандемії спричиненої коронавірусом COVID-19, Уряд України зробив все можливе щодо повернення наших громадян, які працювали за кордоном. Виникла ще одна можливість зустрітися з родиною та залишитись працювати в Україні.

З метою запобігання нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми фахівці Христинівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості в умовах карантину проводять онлайн вебінари, на яких піднімаються питання працевлаштування за кордоном, розвінчуються міфи безтурботного життя в інших країнах та наводяться факти потрапляння наших громадян до, так званого, «білого рабства». Служба зайнятості допомагає громадянам знайти роботу та в своїй роботі використовує гасло «Живи і працюй в Україні».

Христинівська районна філія ОЦЗ